velkykrtis.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Veľký Krtíš

Kultúra

Udeľovanie medzinárodných cien Emmy ovládlo Francúzsko

Zástupcovia krajiny triumfovali v kategóriách Dramatický seriál, Televízny film alebo miniseriál a Umelecký program. BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Na 43. ročníku udeľovania medzinárodných cien Emmy dominovali zástupcovia Francúzska, keď uspeli v troch kategóriách. Zvyšné ceny si rozdelili Holandsko, Nórsko, Brazília, Juhoafrická republika, USA a Veľká Británia. Najlepším dramatickým seriálom sa stal francúzsky Engrenages (2005). V kategórii televíznych filmov alebo miniseriálov triumfoval zasa francúzsky Soldat Blanc (2014). Tretiu cenu pre krajinu priniesol titul Illustre & Inconnu: Comment Jacques Jaujard a Sauvé le Louvre (2014), ktorý zvíťazil v kategórii Umelecký program. Dve ceny si odniesla Brazília, a to za telenovelu Império (2014) a komediálny seriál Doce de Mae (2014). Holanďan Maarten Heijmans získal vďaka účinkovaniu v seriáli Ramses (2014) ocenenie pre Najlepšieho herca. Za Najlepšiu herečku vyhlásili Anneke von der Lippe, a to vďaka výkonu v miniseriáli Oyevitne (2014). V kategórii dokumentov uspel Miners Shot Down (2014) z Juhoafrickej republiky. Veľká Británia si odniesla cenu za najlepší Zábavný program bez scenára, ktorým sa stal 50 Ways to Kill Your Mammy (2014). Za najlepší Americký primetimeový program v inom ako anglickom jazyku vyhlásili Arrepentidos - El Infierno de Montoya (2014). Okrem toho predstavitelia Medzinárodnej akadémie televíznych umení a vied udelili dve čestné ocenenia. International Emmy Founders Award si odniesol tvorca seriálu Panstvo Downton (2010) Julian Fellowes. International Emmy Directorate Award udelili výkonnému riaditeľovi spoločnosti HBO Richardovi Pleplerovi. Ceremoniál sa konal v pondelok v New Yorku, moderátorom bol rodák z Káhiry Bassem Youssef. Prehľad ocenených v 43. ročníku medzinárodných cien Emmy: Dramatický seriál: Engrenages Saison 5 (Francúzsko) Najlepší herec: Maarten Heijmans (Holandsko) Najlepšia herečka: Anneke von der Lippe (Nórsko) Komediálny seriál: Doce de Mae (Brazília) Dokument: Miners Shot Down (Juhoafrická republika) Zábavný program bez scenára: 50 Ways to Kill Your Mammy (V. Británia) Telenovela: Império (Brazília) Televízny film alebo miniseriál: Soldat Blanc (Francúzsko) Americký primetimeový program v inom ako anglickom jazyku: Arrepentidos - El Infierno de Montoya (USA) Umelecký program: Illustre & Inconnu: Comment Jacques Jaujard a Sauvé le Louvre (Francúzsko) International Emmy Founders Award: Julian Fellowes International Emmy Directorate Award: Richard Plepler Informácie pochádzajú z webovej stránky www.iemmys.tv. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Udeľovanie medzinárodných cien Emmy ovládlo Francúzsko

Rihanna vystúpi budúci rok v Prahe aj Viedni

Koncerty budú súčasťou svetového turné k speváčkinmu novému albumu Anti.BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) - Barbadoská speváčka Rihanna absolvuje budúci rok svetové turné k svojej novej štúdiovke Anti, ktorá by mala vyjsť 4. decembra. Dvadsaťsedemročná interpretka sa v rámci turné predstaví aj v Prahe (26. júla, Eden Aréna) a Viedni (10. augusta, Štadión Ernsta Happela). Vstupenky sa dostanú do predaja vo štvrtok 3. decembra. Rihanna odštartuje koncertnú šnúru 26. februára v San Diegu, pričom severoamerická časť bude trvať do 7. mája. Hosťom tejto časti bude rapper Travis Scott. V Európe, kde bude Rihanna koncertovať od 11. júna do 12. augusta, budú zas hosťami rapper Big Sean a spevák The Weeknd. Okrem Prahy a Viedne vystúpia napríklad aj v Amsterdame, Dubline, Londýne, Štokholme, Paríži, Berlíne, Varšave či Zürichu. Rihanna, celým menom Robyn Rihanna Fenty, sa ako 16-ročná presťahovala z rodného Barbadosu do USA. Debutovala v roku 2005 albumom Music Of The Sun, s ktorým sa rovnako ako s ďalšími šiestimi štúdiovkami prebojovala do prvej desiatky albumového rebríčka Billboard 200. Ten však po prvý raz dobyla až so zatiaľ posledným albumom Unapologetic (2012). K jej najväčším hitom patria skladby ako SOS, Umbrella (feat. Jay Z), Don't Stop The Music, Take A Bow, Disturbia, Rude Boy, Only Girl (In The World), What's My Name? (feat. Drake), S&M, We Found Love (feat. Calvin Harris), Where Have You Been, Diamonds, Stay (feat. Mikky Ekko), FourFiveSeconds (feat. Kanye West a Paul McCartney) a Bitch Better Have My Money. Je držiteľkou ôsmich cien Grammy, deviatich American Music Awards, dvoch BRIT Awards a desiatok ďalších ocenení. Ako herečka sa predstavila napríklad v snímkach Bojová loď (2012), To je koniec! (2013) a Annie (2014). Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Rihanna vystúpi budúci rok v Prahe aj Viedni

BRATISLAVA: Program Divadlo Aréna na december 2015

BRATISLAVA 24. novembra (WBN/PR) - 1.12 . utorok 20:00 - Jazz v Aréne 2.12. streda 19:00 - Martin Casella/Írska kliatba Veľká komédia o malom probléme réžia/ J. Bielik účinkujú/ B.Deák, J.Jackuliak, M.Majeský, M.Mňahončák, J.Loj 5.12. sobota 19:00 - Denis Lachaud/ Hetero Francúzska groteska o svete bez žien réžia: Maria Záchenská hrajú: Ľ.Paulovič, M.Ťapák, J.Jackuliak, I.Šándor, M.Ďuriš 6.12. nedeľa 14:00 - Aladinova čarovná lampa Rozprávka Účinkujú: M.Labuda ml., Elena Kolek Spaskov, D. Žulčák, G.Tóth 6.12. pondelok 19:00 - Adriana Totiková, Michal Baláž a kol. / Hurá, luxus! alebo Tie roky 90-te! Hravá komédia o snoch blízkej minulosti réžia/ A. Totiková účinkujú/ M. Režný, J. Ďuriš, L. Dóza, D. Fischer, I.Kubáčková, K. Sviteková / G. Marcinková 7.12. nedeľa 11:00 - Aladinova čarovná lampa Rozprávka Účinkujú: M.Labuda ml., Elena Kolek Spaskov, D. Žulčák, G.Tóth 7.12. pondelok 19:00 - Lesk a bieda kurtizán Najúspešnejší román všetkých čias réžia/M. Amsler účinkujú/P.Vajdová, M.Ťapák, M Hronský, E.Podzámska, R.Autner, V.Strapková, R.Dang Van 8.12. utorok 19:00 - David Ives / Venuša v kožuchu Hra ktorá vo vás prebudí najskrytejšie vášne réžia/ E.Eszenyi účinkujú/Diana Mórová, Tomáš Maštalír 9.12. streda 19:00 - Peter Quilter/ Ráno po v Loft Aréna Sex, láska, rodina – bez facebooku réžia/ A. Totiková účinkujú/ D. Košičká, D. Žulčák, D. Kavaschova, M. Meľo 11.12. piatok 19:00 - Instán Tasnádi/ Cyber Cyrano Mrazivá kyberhra réžia: Simona Nyitrayová účinkuju: J.Bárdos, A.Sabová, R.Poláčik 12.12 . sobota 19:00 - Peter Lomnický / Karl Marx Kapitál Správa o stave sveta réžia/ M.Čičvák účinkujú/ T. Pauhofová, B.Deák, T.Palonder, K.Greppelová, M. Hronský, M. Prevendarčík I. Vojtek, B.Deák, M.Hronský, D.Šarkozyová, K.Greppelová, M.Madej, J.Oľhová, 14.12. pondelok 19:00 - November Komédia z Bieleho domu réžia/ M. Čičvák účinkujú/ T. Maštalír, B. Farkaš, M. Hronský, J. Oľhová, Ľubo Gregor 16.12. streda 19:00 - Pam Valentine / Medzi nebom a zemou réžia/ S.Ferancová účinkujú/ R.Stanke, I.Kuxová, J.Gallovič, T.Radeva, S. Daubnerová, M.Hronský, K.Haydu 17.12. štvrtok 19:00 - Patrick Marber/Closer Hra o erotickej túžbe, sebectve a hľadaní pravej lásky réžia/ Juraj Bielik účinkujú/ Soňa Norisová, Rebeka Poláková, Marek Majeský, Martin Mňahončák 19.12. sobota 19:00 - Tracy Letts: Zabijak Joe Vtipná a nervy - drásajúca hra réžia: A. Totiková hrajú: D.Morová, M.Majeský, M. Prevendarčík, J.Kovalčíková, M.Marušin 20.12 . pondelok 19:00 - D.Jařáb/Obeť - apoteóza lásky a pomsty Réžia: David Jařab Účinkujúci: Martin Hronský, Rebeka Poláková, Jana Kovalčiková, Richard Stanke, Lukáš Latinák, Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo BRATISLAVA: Program Divadlo Aréna na december 2015

Nová Spielbergova dráma oživuje obdobie studenej vojny

BRATISLAVA 24. novembra (WBN/PR) - Svet na oboch stranách železnej opony sa prepadá do šialenej paranoje. Ubehlo už viac ako desať rokov od porážky nacistického Nemecka a ľudstvo ohrozuje studená vojna. Napätie medzi USA a ZSSR je skoro hmatateľné. V tomto prostredí sa odohráva dráma režiséra Stevena Spielberga inšpirovaná skutočnými udalosťami. MOST ŠPIÓNOV prichádza do slovenských kín 3.decembra. Nedôvera medzi USA a ZSSR sa vystupňuje po tom čo v roku 1957 FBI zatkne Rudolfa Abela (Mark Rylance), sovietskeho špióna žijúceho v New Yorku. Abel bol v skutočnosti agent, ktorý do Moskvy dômyselným spôsobom odosielal kódované správy. Keďže v Amerike má každý právo na spravodlivý súd, vláda osloví Jamesa Donovana (Tom Hanks), aby Abela obhajoval. Počas príprav na obhajobu sa medzi nimi vytvára puto založené na vzájomnom rešpekte. Vášnivá obhajoba ho nakoniec ochráni pred trestom smrti. O tri roky neskôr je nad sovietskym vzdušným priestorom zostrelené americké prieskumné lietadlo a jeho pilot Francis Gary Powers (Austin Stowell) je zajatý a odsúdený k desiatim rokom väzenia. Situácia sa otáča a každá z mocností má zajatca druhej strany. James Donovan sa stáva jedinou osobou, ktorá môže zabezpečiť výmenu Powersa za Abela – v Berlíne. Spielbergovu drámu Most špiónov môžete vidieť v kinách od 3.decembra. Trailer: Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nová Spielbergova dráma oživuje obdobie studenej vojny

Nový album speváčky Adele dosahuje rekordnú predajnosť

Nový album speváčky Adelle v predajnosti prekoná doterajší rekord skupiny 'Nsync, ktorá roku 2000 predala zo svojho albumu 'No Strings Attached' 2,4 milióna kusov.LOS ANGELES 24. novembra (WebNoviny.sk) - Nový album britskej speváčky a skladateľky Adele s názvom "25" zaznamenal počas prvých troch dní na americkom trhu rekordný úspech - predalo sa z neho už 2,3 milióna kusov. Informovali o tom v pondelok agentúry Reuters a AP s odvolaním sa na správu štatistickej spoločnosti Nielsen Music, ktorá spracúva údaje z hudobných predajní na celom svete. Pre hudobný priemysel znamená toto číslo obrovský úspech, keďže predajnosť hudobných nosičov v digitálnom veku neustále klesá, uviedla AP a dodala, že predaj vyše milióna nosičov v tomto roku dosiahli doteraz iba tri tituly. Podľa Nielsen Music je už takmer isté, že Adele v najlepšej týždňovej predajnosti prekoná doterajší rekord, ktorý drží skupina 'Nsync. Tá v roku 2000 predala zo svojho albumu "No Strings Attached" 2,4 milióna kusov. Nový štúdiový album Adele vyšiel koncom minulého týždňa po takmer päťročnej prestávke a jeho štandardná edícia obsahuje 11 autorských skladieb, japonská o tri navyše. Hlavný singel "Hello" debutoval na prvom mieste rebríčkov v Británii aj USA a stal sa prvou piesňou, z ktorej sa po jej októbrovom vydaní za jeden týždeň predalo vyše milióna digitálnych kópií. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Nový album speváčky Adele dosahuje rekordnú predajnosť

Slovenská jazzová scéna pozýva na jesenný ONE DAY JAZZ FEST!

BRATISLAVA 23. novembra (WBN/PR) - Slovenská jazzová scéna zažije už tento týždeň sériu mimoriadne hodnotných špičkových vystúpení domácich i zahraničných hudobných hviezd. ONE DAY JAZZ FESTIVAL opäť potrvá dva dni - 24. a 25. novembra v bratislavskom Istropolise. Slovenská jazzová elita osobne pozýva na One Day Jazz Fest! Na jesennom One Day Jazz Festivale sa stretnú nielen milovníci výbornej hudby, ale tiež naša domáca jazzová elita. Jej zástupcovia odohrajú, ako to už býva zvykom, na festivale svoje koncerty. Všetkých svojich fanúšikov pozýva speváčka Anita Soul, ktorá na festivale nikdy nechýba. Tentokrát zaspieva svoje vlastné piesne v prvý festivalový deň https://goo.gl/U7AGfP. Svojich fanúšikov zvoláva tiež Pavel Morochovič, veľký klavírny objav a hviezda druhého festivalového dňa https://goo.gl/wk0EUS. O slovo sa hlásia tiež mladé talenty Sisa Fehér https://goo.gl/YA4Qja a kapela Cosmic Days https://goo.gl/ibqcQq, ktorí sa predstavia ako nové objavy domácej jazzovej scény. One Day Jazz Fest si dá hudobný featuring so City Sounds Of Bratislava Doménou One Day Jazz Festivalu sú silné hudobné fúzie i fúzie rôznych druhov umení – naposledy to bolo spojenie s výstavou hudobnej fotografie uznávaného fotografa Zdenka Hanouta Music In Pictures. Tentokrát bude v rámci festivalu vystavovať svoje fotografie talentovaná fotografka Anna Raitl. Na nadchádzajúce jesenné vydanie si organizátor Martin Valihora pripravil jedno nečakané spojenie: "Zhoda okolností priniesla, že One Day Jazz Fest i koncert José Jamesa v rámci cyklu City Sounds Of Bratislava vychádzali presne na rovnaký termín, 24. novembra. Preto sme organizátorom City Sounds ponúkli možnosť privítať José Jamesa na One Day Jazz Festivale ako hlavnú hviezdu nášho prvého večera a City Sounds našu ponuku prijali," vysvetľuje Martin Valihora. "Tešíme sa, že v rámci priateľských vzťahov obidvoch organizátorov bol pri rozhodovaní o spolupráci na prvom mieste fanúšik a nie boj o vypredané miesto. Som rád, že milovníkom kvalitnej hudby vďaka tomu sprostredkujeme zážitok z úžasných umelcov na jednom pódiu, aby sa nemuseli rozhodovať medzi dvoma podujatiami v jeden večer alebo prebiehať z jedného miesta Bratislavy na druhé..." dodáva Martin Valihora na margo unikátnej hudobnej fúzie, akú slovenská jazzová scéna zažije prvýkrát. Spojenie One Day Jazz Fest a City Sounds Of Bratislava bude o to vzácnejšie, že sa uskutoční iba na jedinú noc a iba na jediný koncert. Koncertná šou José Jamesa, ktorý mal pôvodne vystúpiť v rámci City Sounds Of Bratislava 24. novembra v bratislavskom Majestic Music Clube bude teda definitívne včlenená do line-up One Day Jazz Festivalu. De Facto sa teda mení iba miesto koncertu José Jamesa, a to z Majestic Music Clubu na Istropolis. Organizátori však pamätajú aj na fanúšikov, ktorí si už stihli zakúpiť vstupenky na koncert José Jamesa do Majestic Music Clubu. Tým sa vstupenky automaticky zamenia za vstupenky na Jamesov koncert do Istropolisu. V prípade, že by vstupenky chceli vrátiť, môžu tak urobiť na adrese: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21514 Organizátor One Day Jazz Festivalu Martin Valihora zároveň dáva do pozornosti, že podujatie poprvýkrát vo svojej histórii prinesie doslova svetovú bubenícku smršť. V line-up totiž tentokrát žiaria mená dvoch najväčších celebrít súčasnej bubeníckej scény – držiteľ Grammy Award, uznávaný jazzový bubeník Antonio Sánchez a bubenícka hviezda latin jazzu, člen projektu Volcán, Horacio El Negro Hernandez. Deň prvý Nová Anita Soul – Autor oscarového soundtracku Birdman Antonio Sánchez – Hviezdny José James Lahôdkou z domácej jazzovej scény bude hneď úvodný, otvárací koncert pripravovanej jesennej edície One Day Jazz Festivalu. S vlastným projektom sa predstaví ANITA SOUL. Speváčka odpremiéruje nové skladby z pripravovaného albumu, ktorého release je naplánovaný na budúci rok a na ktorom hviezdia zahraniční hostia (Christopher Dave, Poogie Bell, Sheldon Reynolds či raperka Felice Leecy T). Na One Day Jazz Festivale budú slovenskú divu sprevádzať Martin Valihora (bicie), Eugen Vizváry (klávesy), Michal Bugala (gitara), Peter Raitl (perkusie) a mladý talentovaný basgitarista Richard Csino. Osobitosťou tohtoročnej jesennej edície festivalu bude výrazné zastúpenie svetových inštrumentalistov z rôznych medzinárodných projektov. V prvý deň vystúpi držiteľ Grammy Award ANTONIO SANCHEZ, jeden z najrešpektovanejších súčasných bubeníkov, ktorý zažiaril v spolupráci s Pat Methenym. Prichádza k nám so svojím projektom MIGRATION, ktorý vedie o roku 2011 a ktorého súčasťou sú elitní hudobníci z New Yorku, Seamus Blake (tenor saxofón a EWI), John Escreet (piano, Fender Rhodes) a Matt Brewer (akustická i elektrická basa). Antonio Sanchez sa aktuálne preslávil i ako autor hudby k oscarovému filmu BIRDMAN. Prvý deň festivalu uzavrie vystúpenie headlinera JOSÉ JAMESa, amerického speváka a gitaristu, ktorý Slovensko naposledy navštívil pred dvoma rokmi s koncertným programom k albumu No Beginning No End, ktorý znamenal prielom v jeho kariére. Na One Day Jazz Festivale poteší charizmatický hip-hopový jazzman svojich fanúšikov vlastnými verziami skladieb od legendárnej speváčky Billie Holiday. Svojim aktuálnym albumom Yesterday I Had The Blues: The Music of Billie Holiday vzdal poctu k 100. výročiu jej narodenia. Josého budú sprevádzať Solomon Dorsey (basa), Takeshi Ohbayashi (piano a klávesy) a Nate Smith (bicie). V prvý večer festivalu si budú môcť návštevníci vypočuť i skladby z repertoáru mladého slovenského hudobného objavu s názvom COSMIC DAYS – inštrumentálneho fusion zoskupenia, ktorého poznávacím znamením sú melodické gitary, atmosférická fujara, občas až tanečná rytmika a predovšetkým improvizácia s presahmi do drum´n´bassu a dubstepu. Deň druhý Domáce talenty Sisa Fehér, Pavel Morochovič – Latinjazz uragán Volcán – Objav z NYC Ben Williams Druhý festivalový deň poteší priaznivcov žiarivého mladého domáceho talentu. Svoj autorský projekt totiž predvedie novoobjavený nadaný klavirista PAVEL MOROCHOVIČ v spolupráci s Jurajom Griglákom a Martinom Valihorom. Návštevníci festivalu sa počas druhého dňa môžu tešiť aj na kolegu Antonia Sáncheza z projektu Pat Methenyho, nový objav basovej hry z New Yorku a držiteľa ocenenia Grammy, BENa WILLIAMSa, ktorý prichádza so svojím projektom Sound Effect – hudobným počinom, ktorý naposledy upútal skladbou a rovnomenným albumom Coming Of Age a ktorého začiatky sa spájajú s rokom 2011, kedy Ben vydal debutový album State Of Art. Na Slovensko sa vráti tiež jedna z hlavných hviezd festivalu, klavirista GONZALO RUBALCABA – držiteľ ceny Latin Grammy, držiteľ Grammy a až 15tich nominácií na ocenenie Grammy. Spolupracovník Chicka Coreu, Herbieho Hancocka, Chrisa Pottera a mnohých ďalších hviezd predvedie na One Day Jazz Feste svoj projekt VOLCÁN, ktorého súčasťou je najrešpektovanejšia latino rytmika vo svete - HORACIO EL NEGRO HERNANDEZ na bicie, GIOVANNI HIDALGO na perkusie a basgitarista JOSE ARMANDO GOLA. Popri množstve známych a uznávaných mužských hviezd sa na Pódiu mladých talentov slovenskej scény objaví talentovaná mladá dáma – tentokrát nádejná speváčka SISA FEHER, Slovenka žijúca v Londýne, ktorá má našliapnuté na medzinárodnú kariéru. Vstupenky na podujatie sú v predaji exkluzívne iba v sieti Ticketportal.sk: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21514 VIAC INFO: www.onedayjazz.sk | www.citysounds.sk | www.facebook.com/onedayjazzfestival | www.facebook.com/csbratislava LINE - UP ONE DAY JAZZ FESTIVAL JESEŇ 2015/ 24. november Pódium mladých talentov slovenskej scény: Cosmic Days (SK) Peter Bulík (gitara), Marcel Gulyáš (gitara), Julián Ratica (klávesy), Tomáš Grečko (fujara), Miloš Bulík (basgitara), Luboš Ezo Ambrozai (bicie) Hlavné pódium: Anita Soul (SK) feat. Martin Valihora (bicie), Eugen Vizváry (klávesy), Michal Bugala (gitara), Peter Raitl (perkusie), Richard Csino (basgitara) Antonio Sánchez & Migration (MX) feat. Seamus Blake (tenor saxofón, EWI), John Escreet (piano, Fender Rhodes), Matt Brewer (akustická i elektrická basa) José James (USA) feat. Solomon Dorsey (basa, vokály), Takeshi Ohbayashi (piano a klávesy), Nate Smith (bicie) 25. november Pódium mladých talentov slovenskej scény: Sisa Fehér & Fehero Rocher (SK) Hlavné pódium: Pavel Morochovič Trio (SK) feat. Martin Valihora (bicie), Juraj Griglák (basgitara) Ben Williams & Sound Effect (USA) feat. Marcus Strickland (saxofón), Matt Stevens (gitara), Christian Sands (klávesy), John Davis (bicie) Volcán (CU/USA) feat. Gonzalo Rubalcaba (klavír), Horacio El Negro Hernandez (bicie), Giovanni Hidalgo (perkusie), Jose Armando Gola (basgitara) Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Slovenská jazzová scéna pozýva na jesenný ONE DAY JAZZ FEST!

Hviezde ZAZ bude predskakovať talentovaná Slovenka

BRATISLAVA 23. novembra (WBN/PR) - Už začiatkom decembra sa pred slovenské publikum postaví hudobný zázrak z Francúzska. Isabelle Geffroy, ktorá vystupuje pod umeleckým menom ZAZ už v minulosti v Bratislave zožala veľký úspech, a preto sa do nej vracia. Možnosť ukázať sa veľkému publiku na tomto koncerte dostane aj vychádzajúca domáca hviezda Martina Javor v úlohe predkapely slávnej ZAZ. Francúzska speváčka vystúpi v bratislavskej Inchebe už 4. decembra a organizátori sa rozhodli dať priestor aj mladej Slovenke. Jej úlohou bude navodiť príjemnú atmosféru pred vystúpením hlavnej hviezdy a zároveň tak dostala možnosť vystúpiť pred veľkým publikom. Martina Javor v tomto roku vydala debutový album White Lies Covered Eyes. Už z názvu albumu je zjavné, že spieva v angličtine a na vystúpenie pred ZAZ sa veľmi teší. "Je mi veľkým potešením, že budem zdieľať svoju hudbu na jednom pódiu s takýmto interpretom. Pevne verím, že naše vystúpenie vo dvojici s gitaristom Petrom Bulíkom bude dobrým doplnkom a že si to všetci užijeme," prezradila Martina Javor, pre ktorú to nebude prvý kontakt s veľkým publikom. V minulosti už vystúpila na veľkých festivaloch ako Pohoda, Grape či Waves. So svojou kapelou vystupuje už od roku 2008 a dlhší čas žila v Londýne. V súvislosti s teroristickými útokmi v Paríži, ktoré otriasli celým svetom len pred pár dňami a odkiaľ ZAZ pochádza, sa dá očakávať, že aj jej najbližšie koncerty budú týmito udalosťami ovplyvnené. A myslí si to aj Martina Javor. "Koncert bude o to silnejší, že práve vzhľadom na aktuálnu situáciu vo Francúzsku cítim veľký smútok nad tak hroznou udalosťou len pár nocí dozadu v Paríži. Myslím si, že toto vystúpenie bude o to viac emotívne," dodala Slovenka. Vstupenky na koncerty fenomenálnej ZAZ sú dostupné v sieti Ticketportal Viac informácií o pripravovanom koncerte nájdete na www.mejdanroku.sk Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Hviezde ZAZ bude predskakovať talentovaná Slovenka

Najviac American Music Awards získala Taylor Swift

Dvadsaťpäťročná rodáčka z Readingu v Pennsylvánii, ktorá sa na ceremoniáli nezúčastnila, premenila na víťazstvo tri zo šiestich nominácií. BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) - Americká speváčka Taylor Swift ovládla nedeľné odovzdávanie American Music Awards, ktoré rozdali v losangeleskom Microsoft Theatre. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Readingu v Pennsylvánii, ktorá sa na ceremoniáli nezúčastnila, premenila na víťazstvo tri zo šiestich nominácií, keď uspela v kategóriách Singel roka za skladbu Blank Space, Najobľúbenejší album - pop/rock za nahrávku 1989 a Najobľúbenejší interpret alebo interpretka - adult contemporary. Hlavnú cenu pre interpreta alebo interpretku roka však získala anglicko-írska chlapčenská skupina One Direction, ktorá tak obhájila minuloročné prvenstvo v tejto kategórii. One Direction triumfovali aj v kategórii Najobľúbenejšia skupina, duo alebo kapela - pop/rock, v ktorej zvíťazili už tretí rok po sebe. Po dve ceny získali aj Nicki Minaj, The Weeknd a Florida Georgia Line. Trofej pre nového interpreta alebo interpretku roka udelili country spevákovi Samovi Huntovi. Ceremoniál moderovala Jennifer Lopez, ktorá bola aj jednou z vystupujúcich. Okrem nej sa predstavili napríklad aj Selena Gomez, Demi Lovato s Alanis Morissette, Ariana Grande, One Direction, Gwen Stefani, Coldplay, The Weeknd, Justin Bieber či Céline Dion, ktorá na pamiatku obetí parížskych teroristických útokov zaspievala Hymne a l'amour od Édith Piaf. Prehľad víťazov a víťaziek American Music Awards 2015: Interpret alebo interpretka roka: One Direction Nový interpret alebo interpretka roka: Sam Hunt Singel roka: Taylor Swift - Blank Space Spolupráca roka: Skrillex & Diplo feat. Justin Bieber - Where Are Ü Now Najobľúbenejší interpret - pop/rock: Ed Sheeran Najobľúbenejšia interpretka - pop/rock: Ariana Grande Najobľúbenejšia skupina, duo alebo kapela - pop/rock: One Direction Najobľúbenejší album - pop/rock: Taylor Swift - 1989 Najobľúbenejší interpret - country: Luke Bryan Najobľúbenejšia interpretka - country: Carrie Underwood Najobľúbenejšia skupina, duo alebo kapela - country: Florida Georgia Line Najobľúbenejší album - country: Florida Georgia Line - Anything Goes Najobľúbenejší interpret alebo interpretka - rap/hip-hop: Nicki Minaj Najobľúbenejší album - rap/hip-hop: Nicki Minaj - The Pinkprint Najobľúbenejší interpret -soul/r'n'b: The Weeknd Najobľúbenejšia interpretka - soul/r'n'b: Rihanna Najobľúbenejší album - soul/r'n'b: The Weeknd - Beauty Behind The Madness Najobľúbenejší interpret alebo interpretka - alternatívny rock: Fall Out Boy Najobľúbenejší interpret alebo interpretka - adult contemporary: Taylor Swift Najobľúbenejší interpret alebo interpretka - latino: Enrique Iglesias Najobľúbenejší interpret alebo interpretka - contemporary inspirational: Casting Crowns Najobľúbenejší interpret alebo interpretka - elektronická tanečná hudba (EDM): Calvin Harris Najlepší soundtrack: Ladíme 2 Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a webstránky www.aceshowbiz.com. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Najviac American Music Awards získala Taylor Swift

EFA žiada Nikitu Michalkova, aby pomohol Olegovi Sencovi

Ukrajnského filmára Olega Sencova uväznili v máji 2014 pre jeho nesúhlas s pripojením Krymu k Rusku.BRATISLAVA 21. novembra (WebNoviny.sk) - Niektorí z členov Európskej filmovej akadémie (EFA) zverejnili v piatok list, prostredníctvom ktorého žiadajú ruského režiséra a herca Nikitu Michalkova, aby sa pridal k medzinárodnému protestu proti uväzneniu ukrajinského filmára Olega Sencova. Toho v máji minulého roka zadržala ruská federálna bezpečnostná služba pre jeho nesúhlasné vyjadrenia a kritiku anexie Krymu. Aj napriek listu a podpisovej iniciatíve EFA za jeho oslobodenie či tomu, že kľúčový svedok odvolal svoje svedectvo, súdny proces pokračoval. Sencova obvinili z terorizmu a odsúdili na 20-ročný pobyt za mrežami. Členovia EFA vrátane jej prezidenta Wima Wendersa či predsedkyne EFA, poľskej filmárky Agnieszky Holland, sa preto štyri dni pred odvolacím pojednávaním rozhodli osloviť aj Nikitu Michalkova, keďže v rodnom Rusku zastáva pozíciu prezidenta Ruskej filmovej asociácie. Sedemdesiatročného umelca, ktorý je tiež známy pre svoj pomerne blízky vzťah s ruským prezidentom, prosia, aby sa k nim pripojil a pomohol tak oslobodiť 39-ročného Ukrajinca. Ďalšími signatármi listu sú nemecký filmár Volker Schlöndorff a poľskí režiséri Andrzej Wajda a Krzysztof Zanussi. Odvolacie pojednávanie sa uskutoční 24. novembra na ruskom najvyššom súde v Moskve. Nikita Sergejevič Michalkov nakrútil napríklad retrofilmy Svoj medzi cudzími (1974), Otrokyňa lásky (1976), adaptácie literárnych diel Nedokončená skladba (1977), Oblomov (1979), Oči čierne (1987), komédiu Príbuzenstvo (1981) alebo komornú drámu Bez svedkov (1983). Jeho film Unavení slnkom (1994) získal v roku 1995 Oscara ako najlepší cudzojazyčný film. Hral vo filmoch Chodím po Moskve (1963), Šľachtické hniezdo (1969), Sibiriáda (1979), Krutá romanca (1984) a mnohých ďalších. Autorsky sa zaslúžil o vznik veľkofilmu Barbier sibírsky (1998). V roku 2007 uviedol pod názvom Dvanásť adaptáciu hry Dvanásť rozhnevaných mužov Reginalda Rosea, pričom okrem réžie sa podieľal aj na scenári a zahral si jednu z hlavných úloh. V roku 2008 snímku nominovali na Oscara v kategórii cudzojazyčných filmov. V roku 2010 uviedol druhý diel filmu Unavení slnkom s podtitulom Odpor a v roku 2011 tretí s názvom Citadela. Informácie pochádzajú od Blanky Elekes Szentagotai z EFA a z archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo EFA žiada Nikitu Michalkova, aby pomohol Olegovi Sencovi

Prestížnu Mercury Prize získal spevák Benjamin Clementine

Clementine venoval svoje ocenenie Parížu. Mladý umelec totiž vo francúzskej metropole niekoľko rokov žil, pričom väčšinu času strávil na ulici ako pouličný hudobník.BRATISLAVA 21. novembra (WebNoviny.sk) - Prestížnu Mercury Prize získal tento rok anglický spevák, klavirista a skladateľ Benjamin Clementine za svoj debutový album At Least For Now (2015). Dvadsaťšesťročný rodák z Londýna tak dostal spolu s cenou, ktorú každoročne udeľujú za najlepší britský alebo írsky album, aj finančnú odmenu 25-tisíc libier (v prepočte takmer 36-tisíc eur). O víťazovi, ktorého meno oznámili v piatok, rozhodla dvanásťčlenná porota na čele so sociomuzikológom Simonom Frithom. Clementine pre minulotýždňové udalosti venoval svoje ocenenie Parížu. Mladý umelec totiž vo francúzskej metropole niekoľko rokov žil, pričom väčšinu času strávil na ulici ako pouličný hudobník. Pre britskú stanicu BBC News povedal, že víťazstvo nečakal. "Nemyslel som si, že vyhrám. Vždy som chcel, aby ma na toto ocenenie nominovali, ale nikdy som si nepomyslel, že by som aj zvíťazil. Vždy som o tom iba žartoval," dodaI. Nahrávka, ktorú kritici označili za brilantnú a udivujúcu, nie je podľa spevákových vlastných slov príkladom mainstreamovej hudby. "Vytvoril som túto nahrávku mysliac si, že si ju vypočuje asi 50 ľudí. Dokazuje však, že stačí byť vo svojej tvorbe úprimný a ľudia si ju vypočujú," prezradil. Medzi nominovanými na Mercury Prize boli tento rok aj Aphex Twin (Syro), Gaz Coombes (Matador), C Duncan (Architect), Eska (Eska), Florence and The Machine (How Big How Blue How Beautiful), Ghostpoet (Shedding Skin), Jamie xx (In Colour), Róisín Murphy (Hairless Toys), Slaves (Are You Satisfied?), Soak (Before We Forgot How To Dream) a Wolf Alice (My Love Is Cool). Cenu po prvý raz udelili v roku 1992, keď sa jej víťazom stalo škótske rockové zoskupenie Primal Scream s albumom Screamadelica. Neskôr si ju pripísali na konto napríklad aj Ms. Dynamite, Portishead, Pulp, Suede, Alt-J, Dizzee Rascal, Franz Ferdinand, Arctic Monkeys, Klaxons, James Blake či vlani Young Fathers. Ako jediná získala Mercury Prize dva razy PJ Harvey, keď uspela s albumami Stories From The City, Stories From The Sea (2000) a Let England Shake (2011). Video: Benjamin Clementine - Cornerstone Benjamin Sainte-Clementine vyrástol v Londýne, no značnú časť života prežil práve v spomínanom Paríži, kam sa presťahoval v 19 rokoch. Okrem hrania na ulici sa živil aj komornými vystúpeniami v menších hoteloch či baroch. Po rokoch strávených na ulici ho objavil istý hudobný agent, vďaka ktorému sa Clementine neskôr zoznámil s finančníkom Lionelom Bensemounom. Založili menšiu nahrávaciu spoločnosť Behind Records, prostredníctvom ktorej Clementinovi vyšli dve EP s názvami Cornerstone (2013) a Glorious You (2014). Po návrate do rodného Londýna sa onedlho objavil na televíznych obrazovkách v rámci hudobného programu Later... with Jools Holland. Okamžite si získal pozornosť odborníkov a stanica BBC Clementina nazvala nezvyčajným talentom. V januári tohto roka debutoval spomínanou nahrávkou At Least For Now, z ktorej zverejnil single ako Condolence, Nemesis či London. Informácie pochádzajú aj z webstránok www.bbc.com, www.mercuryprize.com a z archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Prestížnu Mercury Prize získal spevák Benjamin Clementine

The Darkness zverejnili vianočnú pieseň I Am Santa

Skladba je súčasťou deluxe edície albumu Last Of Our Kind (2015). BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) - Anglická rocková kapela The Darkness dnes zverejnila sviatočne ladenú pieseň I Am Santa. Skupina si pre svojich fanúšikov a fanúšičky zároveň pripravila aj veselý videoklip, v ktorom vystupujú všetci jej členovia. Novinka sa nachádza na deluxe edícii ich najnovšej štúdiovky Last Of Our Kind (2015). I Am Santa je druhým vianočným počinom skupiny. Naposledy sa predstavili pred 12 rokmi s úspešným singlom Christmas Time (Don't Let The Bells End') z ich debutového albumu Permission to Land (2003). The Darkness pôsobili na scéne v rokoch 2000 až 2006, pričom za ten čas vydali spomínaný Permission To Land (2003) a One Way Ticket To Hell... And Back (2005). Nahrávky obsahovali hity ako I Believe In A Thing Called Love, Love Is Only A Feeling či One Way Ticket. V roku 2004 získali na udeľovaní BRIT Awards tri trofeje. Po niekoľkoročnej prestávke sa na scénu vrátili v roku 2011 a vydali album Hot Cakes (2012). Spomínaná nahrávka Last Of Our Kind, z ktorej predstavili single Barbarian, Open Fire či Last Of Our Kind, vyšla v máji tohto roka. V súčasnosti v kapele pôsobia Justin Hawkins (spev, gitara), Dan Hawkins (gitara), Frankie Poullain (basgitara) a Rufus Tiger Taylor (bicie). Informácie pochádzajú z webstránok www.digitalspy.com, thedarkness.co.uk a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo The Darkness zverejnili vianočnú pieseň I Am Santa

Sťahovanie národov očami fotografa Andreja Bána

"Fotka je tajomstvom o tajomstve. Čím viac vám toho povie, tým menej viete." (Diane Arbus) BRATISLAVA 20. novembra (WBN/PR) - Život je ako mozaika spájajúca celý svet do jedného celku. Udalosti, ktoré človek v priebehu života absolvuje, vytvárajú v konečnom dôsledku dokonalú spleť súvislostí, ktoré od seba nemožno oddeliť. V období, keď celý svet so zatajeným dychom sleduje veľké sťahovanie národov v Európe, sa toto zamyslenie stáva čoraz viac aktuálnejším. Síce sa pohľady na danú tematiku názorovo líšia a neustále obmieňajú – fakty zostávajú rovnaké. Uznávaný "vojnový" fotograf a reportér časopisu .týždeň Andrej Bán zažil na svojich potulkách svetom odvrátenú tvár krajín postihnutých vojnovými konfliktmi. Nielen jeho fotografie, ale aj úzky kontakt s kultúrou a udalosťami, ktorý počas svojich ciest absolvoval, prináša úplne nový pohľad na tému, ktorá v súčasnosti rezonuje v celej spoločnosti. "Už štvrť storočia ako fotograf a píšuci reportér zaznamenávam príbehy ľudí, ktorí sú obeťami vojen, konfliktov, exodov, prírodných katastrof. Či už to bol Afganistan, pásmo Gazy, Haiti, Kosovo, alebo Pakistan a iné miesta. Tieto všetky veci vyústili tento rok do niečoho, čo som ešte aspoň ja v Európe nezažil. A to je masový exodus ľudí, ktorí k nám prichádzajú," opisuje súčasnú situáciu v Európe Andrej Bán. Prvá séria diskusií s názvom Od balkánskych vojen po sťahovanie národov: Balkánske vojny bude venovaná pohľadu samotného fotografa a jeho vlastnej analýze súčasného stavu. Hosťom Andreja Bána bude tentoraz bývalý zahranično-politický redaktor a komentátor Rádia Slobodná Európa Milan Nič. Nezostaňte vlažní k témam, ktoré momentálne hýbu svetom, rozhodnite sa hľadať súvislosti a prijmite pozvanie do Modrého salónu Slovenského národného divadla už v utorok 24. novembra 2015 o 19.30 hod. Vstupenky si môžete kúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Sťahovanie národov očami fotografa Andreja Bána

Po Harrym Potterovi som veľa pil, priznal Daniel Radcliffe

Ako Radcliffe uviedol, s návratom do reality sa vyrovnával ťažko a pomáhal mu v tom aj alkohol, ktorému sa v súčasnosti úplne vyhýba. BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) - Anglický herec Daniel Radcliffe priznal, že po skončení série filmov o čarodejníkovi Harrym Potterovi (2001 - 2011), ktorá ho už v detstve preslávila, sa s návratom do reality vyrovnával aj za pomoci alkoholu. V americkej relácii WTF Podcast with Marc Maron však tiež uviedol, že už dva roky abstinuje, pretože ho nebavilo ranné vstávanie po opici. Dodal, že v USA, kde v súčasnosti pôsobí, sa poháriku vyhne jednoduchšie než v Anglicku, keďže ho väčšinou pozývajú na kávu. Závislosť pripísal akémusi strachu, ktorý pociťoval z návratu do reality po tom, ako desaťročie stvárňoval slávneho čarodejníka. "Žil som sám a myslím, že som vážne strácal hlavu. Veľa som pil," priznal 26-ročný rodák z anglického mesta Fulham, ktorý, ako sám povedal, bojoval s tým, či môže viesť normálny život. Herec, ktorý sa predstavil aj na divadelných doskách Broadwaya, je však po čase vďačný za každú príležitosť, ku ktorej ho snímky natočené podľa kníh J. K. Rowlingovej posunuli. "Som veľmi šťastný, že mi ľudia hneď po skončení Pottera dali možnosť hrať vyspelejšie veci," povedal. Daniela Radcliffa preslávila spomínaná rola čarodejníka Harryho Pottera, do ktorej ho obsadili, keď mal jedenásť rokov. Po adaptácii knižného bestselleru Harry Potter a Kameň mudrcov (2001) si túto úlohu zopakoval ešte vo filmoch Harry Potter a Tajomná komnata (2002), Harry Potter a väzeň z Azkabanu (2004), Harry Potter a Ohnivá čaša (2005), Harry Potter a Fénixov rád (2007), Harry Potter a Polovičný princ (2009) a Harry Potter a Dary smrti 1. a 2. (2010, 2011). Predstavil sa aj na divadelných doskách Broadwaya, kde účinkoval v muzikáli How To Succeed In Business Without Really Trying a za svoj výkon získal uznanie kritiky. V roku 2012 sa objavil ako mladý právnik v horore Žena v čiernom a v roku 2013 si vo filme Zbav sa svojich miláčikov zahral básnika Allena Ginsberga. Predstavil sa aj v snímke Horns (2013). Informácie pochádzajú z webstránok www.usmagazine.com, www.huffingtonpost.co.uk, www.wtfpod.com, www.digitalspy.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Po Harrym Potterovi som veľa pil, priznal Daniel Radcliffe

Film o Freddiem Mercurym začnú nakrúcať v lete 2016

V úlohe legendárneho speváka sa predstaví Ben Whishaw.BRATISLAVA 20. novembra (WebNoviny.sk) - Biografickú snímku o zosnulom lídrovi anglickej skupiny Queen Freddiem Mercurym začnú nakrúcať v júni 2016. O dej sa postará Anthony McCarten, autor scenára filmu Teória všetkého (2014), za ktorý si vyslúžil nomináciu na Oscara. McCarthy tak prevezme a zmení už existujúce dielo scenáristu Petera Morgana, ktorý sa na projekte o legendárnom spevákovi nebude ďalej podieľať. V úlohe Freddieho Mercuryho sa predstaví anglický herec Ben Whishaw. Po boku 35-ročného rodáka z grófstva Bedfordshire by sa mali objaviť aj Gemma Arterton ako bývalá priateľka Mercuryho Mary Austin a Johnny Flynn, ktorý by mal stvárniť jedného z členov formácie, Rogera Taylora. Prípravy na nakrúcanie trvajú už viac ako päť rokov. Pravdepodobným dôvodom sú zmeny v obsadení či réžii snímky. Pre nezhody s členmi Queen Brianom Mayom a spomínaným Rogerom Taylorom od projektu v roku 2013 odstúpil anglický komik a herec Sacha Baron Cohen, ktorý sa mal predstaviť práve v úlohe Mercuryho. O rok neskôr sa režisérskej stoličky vzdal aj anglický filmár Dexter Fletcher, ktorý sa údajne nezhodol s producentom Grahamom Kingom. Meno nového režiséra však zatiaľ nie je známe. Freddie Mercury je považovaný za jednu z najvýznamnejších osobností hudobného priemyslu. Magazín Rolling Stone ho vo svojom rebríčku 100 najlepších spevákov všetkých čias zaradil na 18. miesto a čitatelia magazínu Classic Rock ho v ankete označili za najlepšieho rockového speváka všetkých čias. Extravagantný hudobník s hlasovým rozsahom štyri oktávy zložil mnohé hity kapely Queen, ako napríklad Bohemian Rhapsody, Killer Queen, Somebody to Love, Don't Stop Me Now, Crazy Little Thing Called Love alebo We Are the Champions. Mercury zomrel 24. novembra 1991 na zápal pľúc, ktorý bol pre neho smrteľný v dôsledku oslabenia imunity vírusom HIV. Dožil sa iba 45 rokov. Informácie pochádzajú z webstránok www.nme.com, www.tracking-board.com a archívu agentúry SITA. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Film o Freddiem Mercurym začnú nakrúcať v lete 2016

Surrealistický večer so Zuzanou Fialovou a s Danielom Fische

BRATISLAVA 19. novembra (WBN/PR) - Obdobie slovenského nadrealizmu, ktorý úzko nadväzoval na francúzsky surrealizmus, sa vyznačovalo snahou uchopiť jednoduchosť prostredníctvom alogických princípov. Odklon od tradičného ponímania sveta, cielený na nadštandardné zaujatie meštiackej vrstvy, vytváral dojem prekvapujúceho pohľadu na krásu, ktorý sa diametrálne líšil od zaužívaného modelu nazerania na svet. Umelecký smer, ktorý bol vo svete reprezentovaný autormi ako André Breton či Guillaume Apollinaire, vyvolal záujem aj u slovenských spisovateľov. Síce bola inšpirácia surrealistami citeľná, slovenský nadrealizmus neobsahoval až takú mieru mimovoľného štýlu tvorby ako vo svete. Za jedného z najvýraznejších autorov tohto obdobia sa pokladá aj slovenský spisovateľ Rudolf Fabry. Práve jeho kontroverzná básnická zbierka s názvom Uťaté ruky sa stala predlohou pre režiséra Jozefa Kolejáka a autora konceptu Vladimíra Jančeka, ktorí vytvorili inscenovanú verziu diela, ktoré vtedajšia kritika označila za provokáciu a výtržníctvo mladého básnika. Pozývame vás na premiérové uvedenie inscenácie Modrý Fabry, ktoré máte možnosť vidieť už vo štvrtok 19. novembra 2015 o 19.30 v Modrom salóne SND. Tešiť sa môžete na členov Činohry SND Zuzanu Fialovú a Daniela Fischera, ktorí sa stanú súčasťou veľkolepej divadelnej avantgardy plnej nečakaných situácií a impozantných prekvapení. TV SPOT Vstupenky si môžete kúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Surrealistický večer so Zuzanou Fialovou a s Danielom Fische

Karla Gotta prepustili z nemocnice, oznámila jeho hovorkyňa

Spevák absolvoval prvú fázu chemoterapie, v nemocnici strávil tri týždne, spresnila hovorkyňa. Praha 18. novembra (WebNoviny.sk) - Lekári v utorok prepustili českého speváka Karla Gotta zo Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe, kde začal liečbu zhubného nádorového ochorenia lymfatických uzlín. Gott podstúpil prvú dávku chemoterapie a čakajú ho ešte ďalšie fázy liečby. Dnes o tom informovala jeho hovorkyňa Aneta. Spevák absolvoval prvú fázu chemoterapie, v nemocnici strávil tri týždne, spresnila hovorkyňa. "Včera ho lekári prepustili do domáceho ošetrovania. Ďalšia fáza onkologickej liečby bude pokračovať o niekoľko dní, opäť pri hospitalizácii," dodala Stolzová, ktorú citoval spravodajský portál Novinky.cz. Hovorkyňa sa zároveň všetkým poďakovala za podporu a požiadala médiá, aby s ohľadom na zdravotný stav a priebeh liečby aj ďalej rešpektovali súkromie Gotta a jeho rodiny. Prepustenie z nemocnice potvrdil na Facebooku aj samotný spevák: "Milí priaznivci, som rád, že vás môžem konečne po troch týždňoch pozdraviť z domova. Po prvej fáze chemoterapie som bol prepustený do domáceho ošetrovania. S ohľadom na svoj zdravotný stav musím dodržiavať všetky opatrenia, spojené s mojou chorobou. Ďakujem vám sa za vašu neustálu podporu. Váš Karel Gott." Gottovi (76) diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm, pripomenul portál Novinky.cz. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Karla Gotta prepustili z nemocnice, oznámila jeho hovorkyňa

Otec Charlieho Sheena ocenil synovu odvahu

Charlie Sheen vysvetlil, že jedným dôvodom, prečo zverejnil svoj zdravotný stav, bolo aj to, že chcel zastaviť vydieranie prostitútkami a ďalšími ľuďmi.Naples 18. novembra (WebNoviny.sk) - Herec z amerického seriálu Západné krídlo Martin Sheen dnes vyhlásil, že si želá mať takú odvahu, ako jeho syn Charlie Sheen, keď zverejnil, že je HIV pozitívny. Martin Sheen sa o synovi takto vyjadril v utorok na podujatí v hoteli Ritz-Carlton v meste Naples v americkom štáte Florida - niekoľko hodín po tom, čo Charlie vystúpil v programe Today (Dnes) na televíznej stanici NBC. Charlie, hrdina celosvetovo obľúbeného sitkomu Dva a pol chlapa, v programe potvrdil šíriace sa fámy, že je HIV pozitívny. A dodal, že to vie štyri roky. Podľa denníka Naples Daily News otec Sheen povedal, že jeho 50-ročný syn sa chystal na zverejnenie oznámenia celé mesiace a povzbudzovala ho pritom rodina. "Keď som sledoval v televízii, ako odhaľuje svoje najhlbšie, najtemnejšie tajomstvo, nemohol som uveriť, akej veľkej odvahy som svedkom a že to je môj syn," povedal Martin Sheen. Povzbudil tiež ostatných, aby podporovali ľudí, ktorí bojujú so závislosťou od alkoholu a drog. Otec vyjadril nádej, že oznámenie je "prvým dňom zvyšku Charlieho života, ktorý strávi ako slobodný muž". Syn Charlie takisto zverejnil na internete list, v ktorom napísal, že dni, keď bol "zlým chlapcom", sa skončili. "Flámovanie už mám za sebou. Pred sebou mám dni dobročinnosti," dodal. List s vyhlásením bol zverejnený práve v čase, keď bývalá hviezda seriálu Dva a pol chlapa vystúpila v utorkovom programe Today televízie NBC. Charlie Sheen v ňom oznámil, že približne pred štyrmi rokmi mu testami zistili vírus HIV, ktorý spôsobuje chorobu AIDS. Dodal, že vďaka starostlivo nastavenej liečbe medikamentmi je zdravý. Na otázku moderátora programu Matta Lauera, či prenášal chorobu na ďalších ľudí, Sheen vyhlásil: "Nemožné. Nemožné." A tvrdil, že každú sexuálnu partnerku informoval vopred o svojom zdravotnom stave. Lauerovi povedal, že nechránený sex mal s dvoma partnerkami, ktoré poznal už dávnejšie. "Sú v starostlivosti môjho lekára," dodal herec, ale bližšie to nevysvetlil. Toto tvrdenie spochybnila Bree Olsonová, ktorá so Sheenom žila v roku 2011 ako jedna z jeho dvoch "bohýň". "Nikdy mi nič nepovedal," uviedla Olsonová v utorok v programe Howarda Sterna na rozhlasovej stanici SiriusXM. Dodala, že o Sheenovom stave sa dozvedela iba v posledných niekoľkých dňoch, čo ju donútilo ísť na testy. Sternovi povedala, že výsledky má negatívne. Charlie Sheen na otázku Lauera, či očakáva "záplavu žalôb" od bývalých sexuálnych partneriek za to, že ich vírusom nakazil, herec mdlo, vyčerpane odpovedal: "Som si istý, že to príde." V americkom štáte Kalifornia, kde Charlie Sheen žije, môže byť človek obvinený z ťažkého zločinu, iba ak vedel, že je HIV pozitívny, a nechránený sex s ďalšou osobou mal s konkrétnym úmyslom vystaviť túto osobu chorobe. Charlie Sheen vysvetlil, že jedným dôvodom, prečo zverejnil svoj zdravotný stav, bolo aj to, že chcel zastaviť vydieranie prostitútkami a ďalšími ľuďmi. Uviedol, že jedna prostitútka si odfotografovala lieky na HIV, ktoré mal odložené v skrinke na medikamenty, a vyhrážala sa, že snímku predá bulvárnym médiám. Herec povedal, že už zaplatil celkovo niekoľko miliónov dolárov - možno až desať, aby si kúpil ich mlčanie. "Stále týmto ľuďom platíte?" spýtal sa ho Lauer. "Nie, po dnešku už nie," odpovedal Sheen, ktorý počas svojho vystúpenia v televízii pôsobil rozorvane a v návale slov sa zajakával. Seriálový hrdina nepovedal, kedy a kto ho asi nakazil. V jednom úseku interview sa k hercovi pridal jeho lekár Robert Huizenga, ktorý vyhlásil, že hladina vírusu HIV v Sheenovej krvi je "nezistiteľná" a že nemá AIDS. "Je absolútne zdravý," uviedol Huizenga. Sheen sa priznal, že v minulosti bol "taký zúfalý zo svojho stavu, že bral veľa drog a príliš veľa pil". Dodal, že v súčasnosti už drogy neužíva, hoci pripustil, že "stále trochu pije". Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Otec Charlieho Sheena ocenil synovu odvahu

Victor Frankenstein – vedec alebo monštrum?

BRATISLAVA 18. novembra (WBN/PR) - Oživiť mŕtvu hmotu a stvoriť z nej živú bytosť sa pokúšali mnohí. Victorovi Frankensteinovi sa to podarilo. A práve o ňom hovorí tento príbeh. Príbeh, ktorý sa odohráva v storočí, kedy sa prebúdzala veda a nové technológie. V časoch, kedy sa zdalo, že nič nie je nemožné. Radikálny vedec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) majú spoločnú víziu o umelom stvorení života, ktorá môže zmeniť svet. Victor Frankenstein v kinách od 26.novembra. Dej filmu vychádza z klasickej knižnej predlohy Frankenstein spisovateľky Mary Shelley Tešiť sa teda môžete na tajomné hrady, viktoriánske laboratória, hrozivé búrke a blesky. Hlavným hrdinom ale nie je monštrum, či šialený vedec, ale práve znetvorený sluha Igor, ktorý bol doteraz vždy v pozadí. Igor je rozprávačom príbehu o vedcovi, ktorého experimenty zašli príliš ďaleko a ktorého posadnutosť môže mať hrôzostrašné dôsledky. On je jediný, ktorý môže svojho priateľa zachrániť pred šialenstvom a pred jeho obludným výtvorom. " S vedou a novými technológiami vždy bol a je spojený strach, že sa dostaneme do bodu, kedy už nad vecami stratíme kontrolu, a o tom hovorí náš film. Je o dvoch mužoch rozhodujúcich sa, či prekročiť túto hranicu. A ako sa zachovať, keď to nastane," popisuje film Daniel Radcliffe. Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Victor Frankenstein – vedec alebo monštrum?

Stanley Clarke prebudí Slovensko zo zimného spánku

BRATISLAVA 18. novembra (WBN/PR) - Po neuveriteľných troch dekádach sa do naších končín vracia s vlastným projektom basgitarový virtuóz Stanley Clarke. Na jar 2016 sa však štvornásobný držiteľ ceny Grammy so 40-ročnou kariérou nebude musieť už nikomu predstavovať, a tak sa môže naplno sústrediť na predstavenie svojho nového albumu The Stanley Clarke Band: UP. Ako názov štúdiovky sľubuje, geniálny džezmen nenechá nikoho sedieť. Už 7. marca 2016 vytrhne Slovákov zo zimného spánku exkluzívny koncert žijúcej legendy jazz fusion Stanleyho Clarkea. V bratislavskom Istropolise naladí svojou energickou novinkou fanúšikov fúzie jazzu, rocku a funku, pričom spoločnosť mu bude robiť aj jeho Stanley Clarke Band. Zvestovať jar s fenomenálnym basgitaristom prídu aj 16-ročný talentovaný Gruzínec Beka Gochiashvili na klavíri, Cameron Graves zo Spojených štátov amerických zahrá na klávesoch a bicie obhospodári Kanaďan Michael Mitchell. Celú zostavu, ktorá nedovolí jarnej únave, aby sa zmocnila milovníkov jazzu, prináša cyklus koncertov City Sounds of Bratislava. Na Slovensku ako doma. Prvý basgitarista v žánri jazz fusion, ktorý po celom svete vypredáva haly, už pozná Bratislavu dôkladne. Hoci tu s vlastným projektom vystupoval naposledy v roku 1985, robil spoločnosť iným podobne veľkoformátovým hviezdam. Počas jazzového festivalu v roku 2008 sa dal dokopy pre potreby formácie s Marcusom Millerom a Victorom Wootenom pod názvom S.M.V. O rok neskôr sa v hlavnom meste Slovenska objavil znova, no vtedy bol súčasťou zoskupenia The Power of Three. Do trojice si ho pozval iný nositeľ Grammy Chick Korea a vibrafónista Gary Burton. O pár mesiacov sa však znovu pripomenie s vlastnou tvorbou The Stanley Clarke Band: UP. Nahrávka vyšla 30. septembra, čo je len nedávno, takže návštevníci slovenského koncertu budú medzi prvými, ktorí si vypočujú novinky z doposiaľ najrytmickejšieho Clarkovho albumu. O produkciu sa postaral sám a ako tvrdí, chcel dať priestor elektrickej, ale tiež akustickej basgitare narovnako. Zberateľ ocenení O tom, že slovenskí fanúšikovia budú čeliť naozaj populárnej a hudobne kvalitnej špičke, svedčí aj nespočetná zbierka ocenení. Clarke sa stal prvým Jazzmanom roka prestížneho hudobného magazínu Rolling Stone a za svoj celoživotný prínos získal uznanie od Bass Player Magazine. Medzi ďalšie úspechy možno rátať aj to, že ho v roku 2004 zahrnul Los Angeles Magazine medzi prvých 50 najvyplyvnejších ľudí, pričom 5 rokov predtým odtlačil svoje dlane do hollywoodskeho Rock Walk chodníka na Sunset Boulevard. Samostatne treba poznamenať aj jeho vlastníctvo čestného kľúča k mestu Philadelphia. Ani na poli filmovej hudby nie je meno Stanley Clarke zanedbateľné. Pracoval na vyše 65-ich filmoch a televíznych projektoch, medzi inými napríklad aj na Romeo musí zomrieť alebo The Best Man Holiday. Vďaka tomu má na konte nominácie na televízne ceny Emmy a BMI. V roku 2014 mu dokonca ponúkli členstvo v Akadémii filmových umení a vied. Tá je zodpovedná za udeľovanie cien Oscar. Stanley Clarke je so svojou kapelou nielen zárukou kvality, ale sľubuje aj výnimočný zážitok zo stretnutia s cenami ovenčenou legendou, ktorá ani po štyroch dekádach činnosti nezabúda na hlavnú a jedinú svoju vášeň - lásku k hudbe. Práve z tohto dôvodu prichádza svojich slovenských fanúšikov prebrať z dlhého zminého spánku a zabaviť nahrávkou The Stanley Clarke Band: UP. Viac info: www.facebook.com/csbratislava, www.citysounds.sk FB event: https://www.facebook.com/events/1114977685194212/ Vstupenky: https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=21641 Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Stanley Clarke prebudí Slovensko zo zimného spánku

Recept dňa

Tortilly s avokádovou plnkou

Suroviny na 4 tortilly:
85 dkg hladkej kukuričnej múky
15 g rastlinného tuku
asi 0,5 dl vody
3 g prášku do pečiva
štipka soli
olej na vyprážanie
múka na posypanie dosky

Plnka: 2 avokáda
2 červené cibule
2 farebné papriky
1 citrón
1 čerstvú chilli papričku (sušenú)
drvená rasca
mleté čierne korenie
soľ

Múku, prášok do pečiva a soľ preosejte do misy. Pridajte zmäknutý tuk a rukami spracujte, prilejte vodu a vypracujte hladké cesto (ak sa lepí, pridajte múku). Urobte bochník, zakryte ho utierkou a nechajte asi 15 min. odpočívať. Cesto rozdeľte na 4 diely, opäť urobte bochníčky ďalších 15 min. prikryté utierkou. Potom ho rozvaľkajte na pomúčenej doske na placky a usmažte ich z oboch strán na oleji.
Avokáda ošúpte, odstráňte z nich kôstky, dužinu nakrájajte na kocky a pokvapkajte citrónovou šťavou. Z paprík a chilli papričky odstráňte jadrovníky a nakrájajte ich spolu s cibuľou na drobné kúsky. Všetky suroviny zmiešajte, ochuťte korením a rascou, pokvapkajte citrónovou šťavou a posoľte. Na každú placku dajte časť zmesi, zrolujte do kornútka a podávajte.

TIP: Ak použijete sušenú chilli papričku, najprv ju podrvte.

Dobrá rada

čistenie povrchov od zvyšku lepidiel z etikiet

výrobok namočíme do vody na cca. 30 min, etiketu zlepíme a vysušíme povrch, ak tam ešte lepidlo ostalo tak ho odstránime odlakovačom

Stavebník

Starostlivosť o drevený plot

Aby drevený plot slúžil čo najdlhšie, musíme dodržať určité pravidlá. Na jeho životnosť má vplyv konštrukčné riešenie a kvalita povrchovej úpravy proti vlhkosti a hnilobe. Drevo sa odporúča pred náterom ošetriť proti plesniam, hubám a drevokaznému hmyzu.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Veľký Krtíš-Dolné Plachtince, Horné Plachtince, Nenince, Pôtor, Sklabiná, Stredné Plachtince, Veľké Zlievce, Želovce,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang