velkykrtis.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Aktuálne spravodajstvo - Mesto Veľký Krtíš

Kultúra

The Kelly Family na budúci rok vystúpia v Prahe a vo Viedni

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) - Írska multigeneračná rodinná skupina The Kelly Family sa na budúci rok predstaví v Českej republike a Rakúsku. Formácia vystúpi 8. marca v pražskej O2 Arene a o deň neskôr vo viedenskej Stadthalle. Oba koncerty budú súčasťou turné We Got Love, v rámci ktorého predstavia ich rovnomenný album. Ten sa dostal na trh 24. marca. The Kelly Family pôsobí na hudobnej scéne od 70. rokov minulého storočia, ale najväčšie úspechy slávila až v 90. rokoch. V roku 1994 sa presadila albumom Over the Hump, ktorý obsahoval hit An Angel. Na ďalšej štúdiovke Almost Heaven (1996) sa okrem iných nachádzajú aj úspešné single I Can\'t Help Myself a Nanana. Skupina ukončila činnosť po vydaní albumu Hope (2005), no na hudobnú scénu sa vrátila spomínaným albumom We Got Love (2017). Jednotliví členovia formácie koncertujú aj ako sóloví umelci. Viac k témam: hudba, Kelly FamilyZdroj: Webnoviny.sk - The Kelly Family na budúci rok vystúpia v Prahe a vo Viedni © SITA Všetky práva vyhradené.

logo The Kelly Family na budúci rok vystúpia v Prahe a vo Viedni

Neviem, či ešte niekedy urobím turné, dušuje sa Adele

AUCKLAND 27. marca (WebNoviny.sk) - Fanúšikovia britskej speváčky Adele, ktorí ju nevideli koncertovať na jej svetovom, končiacom sa turné, už možno nebudú mať v budúcnosti takéto šťastie. Podľa denníka New Zealand Herald Adele počas nedeľného večerného koncertu v Aucklande vyhlásila: "Turné nie je nič pre mňa, nie som v tom dobrá". Dodala, že nevie, či "ešte vôbec niekedy urobí turné". Odporúčame:Vo veku 65 rokov zomrela speváčka Věra Špinarová Vystúpenie Adele v Aucklande bolo jej posledným - šnúru oficiálne ukončí vo svojom rodnom Londýne toto leto štyrmi vypredanými koncertmi na štadióne vo Wembley. Adele spievala v nedeľu večer v Aucklande v hustom lejaku pod holým nebom. Fotografie ju zachytávajú v premočených šatách, v ktorých odspievala časť koncertu, a v pláštenke do dažďa. Speváčka a skladateľka zažartovala, že "dve hodiny česania a líčenia vyšli nazmar". Viac k témam: Adele, hudbaZdroj: Webnoviny.sk - Neviem, či ešte niekedy urobím turné, dušuje sa Adele © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Neviem, či ešte niekedy urobím turné, dušuje sa Adele

Vo veku 65 rokov zomrela speváčka Věra Špinarová

PRAHA 27. marca (WebNoviny.sk) - Vo veku 65 rokov zomrela v nedeľu v Motolskej nemocnici česká rocková speváčka Věra Špinarová. Oznámil to jej syn Adam Pavlík, informoval v pondelok Český rozhlas. Speváčka skolabovala minulý týždeň v stredu počas koncertu v meste Čáslav v Stredočeskom kraji, kde ju postihla zástava srdca. Vďaka prítomnosti lekárky v sále a bleskovému zásahu záchranárov dostala okamžite prvú pomoc a po stabilizácii životných funkcií ju previezli vrtuľníkom do nemocnice. Jej syn následne uviedol, že u Špinarovej nastala zástava srdca a jej stav je veľmi vážny. Odporúčame:Speváčka Věra Špinarová je v bezvedomí, jej stav je veľmi vážny Najväčším hitom Věry Špinarovej bola lyrická balada talianskeho skladateľa Ennia Morriconeho z filmu Vtedy na západe, ktorú spievala s českým textom. Medzi ďalšie nezabudnuteľné hity Špinarovej patria piesne Raketou na Mars, Kouzlo bílejch čar či duet s Petrou Janů To máme mládež. Na hudobnej scéne pôsobila od roku 1967 v kapelách Flamingo či Majestic, neskôr prešla na sólovú dráhu. V roku 1976 skončila druhá na Bratislavskej lýre s piesňou Lúčenie, ktorú spievala slovensky. Do revolúcie vydala sedem albumov a v 90. rokoch sa po dlhšej pauze pokúsila o návrat na výslnie s ďalšími tromi albumami. Pravidelne koncertovala až do marca tohto roku. Na koncertoch ju sprevádzala kapela Adama Pavlíka, jej syna z prvého manželstva. V jednom zo svojich posledných rozhovorov vyhlásila, že ju teší "blbnúť na koncertoch. Stále ma náramne baví spievať českému publiku", citoval ju spravodajský server iDNES.cz. Viac k témam: hudba, úmrtie, Věra ŠpinarováZdroj: Webnoviny.sk - Vo veku 65 rokov zomrela speváčka Věra Špinarová © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Vo veku 65 rokov zomrela speváčka Věra Špinarová

Milan Kňažko získal divadelnú Cenu Thálie

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) - Slovenský herec Milan Kňažko dostal v sobotu divadelnú Cenu Thálie, ktorú udeľuje česká Herecká asociácia. Sedemdesiatjedenročného rodáka z Horných Plachtiniec ocenili za výkon v monodráme Shylock pražského Divadla Na Jezerce. Kňažka nominovali na toto ocenenie už pred desiatimi rokmi, a to za rolu Picassa v rovnomennej inscenácii Divadla Ungelt. „Ďakujem za dôveru Honzovi Hrušinskému, Divadlu Na Jezerce, za to, že našiel odvahu niesť toto riziko, prísť s hrou, ktorá poukazuje na komplikované problémy v našom živote a nie vždy dáva na ne uspokojivé odpovede. Hovorí sa o politickej korektnosti, ale často je to myslené ironicky, pretože politická korektnosť vlastne vzniká z politického alibizmu jednotlivcov, ktorí sa boja riskovať svoje dobré meno. Už pred desiatimi rokmi som bol nominovaný za Picassa, takže môžem povedať, že som pravidelne nominovaný každých desať rokov, timing je dokonalý, môžem sa tešiť na rok 2027,“ vyhlásil Kňažko. Za najlepšiu činohernú herečku vyhlásili Hanu Tomáš Briešťanskú za hru Petrolejové lampy, spevák Josef Vojtek z kapely Kabát uspel medzi hercami v kategórii opereta a muzikál za Mefista a ceny za celoživotné dielo dostali Alena Vránová (činohra), Věra Říčařová a František Vítek (bábkové divadlo), Marcela Machotková (opera), Marcela Martiníková (balet), Pavla Břínková (opereta a muzikál). Cenu kolégia udelili režisérovi, dramatikovi a hercovi Janovi Schmidovi a držiteľkou ceny pre umelca do 33 rokov sa stala herečka Veronika Lazorčáková. Slávnostné udeľovanie Cien Thálie sa konalo v pražskom Národnom divadle. Informácie pochádzajú od PR manažérky Zuzany Golianovej zo spoločnosti bARSdobrýchýr a z webstránky www.idnes.cz Viac k témam: Cena Thálie, Milan KňažkoZdroj: Webnoviny.sk - Milan Kňažko získal divadelnú Cenu Thálie © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Milan Kňažko získal divadelnú Cenu Thálie

Bratislava ponúkne kvalitný klubový koncert – RAH DIGGA

Bratislava, 24.marca 2017 ( WBN/PR ) - RAH DIGGA, interpretka, ktorá navštívi Bratislavu začiatkom apríla počas svojho európskeho turné, bude podľa najnovších informácií na Slovensku dlhšie obdobie zo svojej plánovanej tour a na svojich slovenských fanúšikov sa veľmi teší. Sami organizátori sú zvedaví, čo túto famóznu raperku zaujme a prekvapí v našom hlavnom meste. Víťazka BET Hip Hop Award navštívi počas koncertovania niektoré severské krajiny, Rakúsko, Francúzsko a Slovensko. RAH DIGGA ako jedna z najlepšie rapujúcich interpretov vôbec predstaví svoju tvorbu v Bratislave vo vyše hodinovom vystúpení. RAH DIGGA ako mnohokrát nominovaná na ocenenia v rapových a hip-hopových kategóriách sa nebráni spoluprácam ani so slovenským interpretom. Jej tvorba a prejav obohatil už viacero skladieb významných interpetov počas jej vyše 20-ročnej kariéry. RAH DIGGA bude mať počas večera podporu slovenských skupín so svojimi 20-minutovými vystúpeniami a pred jej koncertom predstavia svoju tvorbu chalani zo skupiny 5R, Makak-Veli a Skapal Pes. Bratislavská formácia 5R vznikla v roku 2014, kedy sa spojili interpreti Palky, Deviant, Pek, Prevrat Poet a ich dvorný dj MikroMan. Pred rokom krstili svoj debutový album “Potomok rodu” a skladby z tohto albumu zaznejú počas večera. Ďalšia zaujímavá tvár menom Makak-Veli pochádza zo Senca a minulý rok vydal svoje debutové cd “Porozmýšľaj nad tým”, z ktorého už kolujú medzi fanúšikmi skladby “Hudba bez duše” a “Deň za dňom”, kde obidve skladby podporil hudbou dj Muki. 04.apríla 2017 sa predstaví RAH DIGGA v klubovej atmosfére v bratislavskom Nu Spirit Clube. Predpredaj vstupeniek zabezpečuje Eventim. Určite sa fanúšikovia majú na čo tešiť. Príjemný zážitok. Eventim MAKAK-VELI – Deň za dňom https://www.youtube.com/watch?v=sLajvo2k8R8 5R – Puto piatich prútov https://www.youtube.com/watch?v=bOspgLkVAc8 5R – Vyčleň sa z davu https://www.youtube.com/watch?v=k9hhAoff0MA RAH DIGGA – Break Fool RAH DIGGA ft. BUSTA RHYMES RAH DIGGA – Tight Rah Digga - Party RAH DIGGA © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Bratislava ponúkne kvalitný klubový koncert – RAH DIGGA

SKRYTÉ ZLO

Do kín prichádza mrazivý horor o temnej bytosti, ktorá núti ľudí konať hrôzostrašné veci. Jej meno sa nesmie vysloviť... Všetci poznáme ten pocit, keď sa zo všetkých síl snažíme na niečo nemyslieť. Častokrát to však dopadne tak, že čím viac sa snažíme myšlienky zatlačiť do úzadia, tým nástojčivejšie sa nám v hlave vynárajú. Napokon sa cez to nejako, menej či viac úspešne, prenesieme. Ale čo ak existuje niečo, myšlienka, obraz alebo iba meno, ktorému stačí iba chvíľka našej nepozornosti a okamžite sa zaryje hlboko do našej mysle? A postupne sa z tohto malého semienka zrodí temnota, ktorá uvoľní naše najskrytejšie obavy a ovládne náš život tak, že sa začneme správať úplne nepredvídateľne a šialene? Presne o tomto rozpráva film SKRYTÉ ZLO. Každý deň sa ľudia po celom dopúšťajú hrozných činov. Znovu a znovu sa my ostatní snažíme pochopiť, čo ich k tomu mohlo viesť. Ale čo ak si kladieme nesprávne otázky? Čo ak nie je príčinou niečo, ale NIEKTO? Na plátna kín prichádza mrazivý horor, ktorý odhaľuje, aké nepredstaviteľné zlo sa skrýva v pozadí nevysvetliteľných tragických udalostí. Traja kamaráti, študenti vysokej školy, objavia tajomstvo hrôzostrašnej bytosti, a zistia, že existuje iba jediný spôsob ako sa uchrániť pred jej kliatbou – nemyslieť na ňu a nevysloviť jej meno. Môže niekto prežiť stretnutie s ňou, keď má schopnosť ovládať ľudské životy? Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami sa začína celkom nevinne. Elliot, Sasha a John zatiaľ netušia, že ich čaká niečo, na čo nikdy v živote nezabudnú. Šikovný, ale trochu neistý Elliot (Douglas Smith) vždycky túžil po rodine a komunite, ku ktorej by patril. Ako malé dieťa stratil rodičov a vychovával ho starší brat Virgil (Michael Trucco). Teraz je Eliotovou rodinou krásna priateľka Sasha (Cressida Bonas) a ich spoločný kamarát John (Lucien Laviscount), s ktorými sa s rozhodnú odísť z internátu a začať nový život v spoločne prenajatom dome neďaleko školy. Čoskoro však prídu na to, že dom je pod vplyvom nadprirodzenej sily, ktorá terorizuje nič netušiacich obyvateľov už niekoľko desaťročí. Po jednej párty, na ktorej Elliot náhodou zistí niečo o minulosti domu, sa strašidelný prízrak prevtelí do ich psychicky labilnej kamarátky Kim (Jenna Kanell) a snaží sa dievčinu využiť ako prostredníka, ktorý vtiahne aj všetkých ostatných do sveta temnoty. Od toho okamihu sa rozkrúti kolotoč hrozivých udalostí, v ktorých sa začínajú strácať hranice medzi fikciou a realitou. Elliotova neistota prerastá do paranoje. Sasha sa začína strácať a z usmievavého Johna sa stáva agresívne a nebezpečné monštrum. Pod vplyvom nadprirodzenej sily, ktorá ovláda ich telá i mysle, vťahujú do pavučiny strachu aj svojich ďalších kamarátov, rodiny a celú komunitu. Život Elliota a ľudí, ktorých miluje, zrazu závisí od schopnosti odlíšiť skutočnosť od predstáv vyvolaných strachom. Elliot začne pátrať po pôvode zla a nezostáva mu nič iné, len sa spoliehať na vlastný zdravý rozum. Postupne príde na to, že jediným spôsobom, ako zlo poraziť, je úplne vymazať jeho meno z pamäte všetkých zúčastnených. Môže sa mu to podariť? Horor SKRYTÉ ZLO sa v kinách premieta od 23. marca. Viac k témam: film, Skryté zloZdroj: Webnoviny.sk - SKRYTÉ ZLO © SITA Všetky práva vyhradené.

logo SKRYTÉ ZLO

John Legend zverejnil pieseň In America, vznikla k historickému seriálu Underground

BRATISLAVA 24. marca (WebNoviny.sk) - Americký spevák John Legend zverejnil pieseň In America. Novinka vznikla k historickému seriálu Underground (2016), ktorý sleduje skupinu otrokov snažiacich sa ujsť z bavlníkových plantáží za slobodou. Tridsaťosemročný interpret sa na projekte podieľa ako výkonný producent. "In America vznikla približne v tom čase, keď som pracoval na mojom zatiaľ poslednom albume Darkness and Light. Je to skladba, pri ktorej písaní som myslel na dvojakosť Ameriky, ktorá je známa ako miesto slobody, rovnoprávnosti a ako miesto, kde každý niečo dokáže. Pieseň poukazuje na napätie medzi prísľubom Ameriky, ideálmi o Amerike a na to, ako v praxi niekedy nežijeme podľa týchto ideálov," povedal hudobník o nahrávke v stanovisku. Legendovi priaznivci si skladbu môžu vypočuť napríklad na službe Spotify. John Legend ... vlastným menom John Roger Stephens, mal na konte dve demá, keď v roku 2001 stretol rappera Kanyeho Westa, ktorý mu pomohol presadiť sa v hudobnom priemysle. Ešte pred vydaním debutového albumu Get Lifted (2004) na seba upozornil spoluprácami s viacerými interpretmi ako Jay Z, Alicia Keys či Lauryn Hill. Po spomínanom debute nasledovali sólovky Once Again (2006), Evolver (2008), Love In The Future (2013) a spomínaná Darkness And Light (2016). Okrem toho vydal tiež štyri koncertné nahrávky, spoločný album s The Roots s názvom Wake Up! (2010) a podieľal sa aj na nahrávke Cruel Summer (2012) labelu G.O.O.D Music. Na konte má desať cien Grammy a získal tiež Oscara a Zlatý glóbus za pieseň Glory, ktorú nahral s rapperom Commonom na soundtrack snímky Selma (2014). Okrem hudby sa venuje aj herectvu, predstavil sa napríklad vo filme La La Land (2016). Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: hudba, John LegendZdroj: Webnoviny.sk - John Legend zverejnil pieseň In America, vznikla k historickému seriálu Underground © SITA Všetky práva vyhradené.

logo John Legend zverejnil pieseň In America, vznikla k historickému seriálu Underground

Speváčka Věra Špinarová je v bezvedomí, jej stav je veľmi vážny

PRAHA 23. marca (WebNoviny.sk) - Česká speváčka Věra Špinarová (65) leží vo vážnom stave na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) v pražskej Fakultnej nemocnici v Motole. S odvolaním na status, ktorý na Facebooku zverejnil Špinarovej syn, o tom dnes informoval server iDNES.cz. V dôsledku tejto situácie 65-ročná umelkyňa ruší všetky vystúpenia do konca roka. "Mamička je momentálne v bezvedomí, ale veríme, že sa ten stav zlepší. Prosíme všetkých fanúšikov, aby na ňu mysleli a držali jej palce. Naozaj to teraz veľmi potrebuje," uviedol jej syn a zároveň producent Adam Pavlík, ktorého cituje iDNES.cz. Speváčka skolabovala v stredu počas koncertu v meste Čáslav v Stredočeskom kraji. Vďaka prítomnosti lekárky v sále a bleskovému zásahu záchranárov jej okamžite poskytli prvú pomoc. Následne po stabilizácii životných funkcií ju previezli vrtuľníkom do nemocnice. Portál iDNES.cz ďalej uviedol, že u Špinarovej nastala zástava srdca. Podľa informácií jej syna, ktorý je v kontakte s lekármi a svoju matku navštívil, je jej stav zatiaľ veľmi vážny. Rodina zároveň prosí médiá o zhovievavosť. Fanúšikovia, ktorí si už kúpili vstupenky na zrušené koncerty, ich môžu vrátiť. Viac k témam: hudba, Věra ŠpinarováZdroj: Webnoviny.sk - Speváčka Věra Špinarová je v bezvedomí, jej stav je veľmi vážny © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Speváčka Věra Špinarová je v bezvedomí, jej stav je veľmi vážny

Fotograf Viktor Zamborský oslávil jubileum výstavou

PREŠOV 23. marca (WebNoviny.sk) – Výstavu uznávaného fotografa a dlhoročného spolupracovníka agentúry SITA Viktora Zamborského otvorili v stredu podvečer v Galérii Átrium v Prešove. Stalo sa tak pri príležitosti jeho nedávneho životného jubilea. Fotograf, novinár a športovec v jednej osobe prednedávnom oslávil okrúhle 60. narodeniny. Má rád akčné veci Fotografovaniu sa Viktor Zamborský nepretržite venuje od roku 1982 až dodnes. Pracovať ako žurnalista začal v roku 1983 v Prešovských novinách, od roku 1990 je stálym členom redakčného tímu Prešovského večerníka. Je tiež dlhoročným spolupracovníkom tlačovej agentúry SITA. V jeho bohatom archíve sa nachádzajú fotografie z Prešova, blízkeho okolia aj širšieho regiónu, dominuje im predovšetkým šport. „Mňa na fotografii najviac baví pohyb, dynamika ako je to práve pri športe. Viem, že fotograf musí niekedy urobiť aj politické schôdze, teda tzv. sedáky. Vtedy trpíme, lebo sa tam nič nedeje. Ale ja mám rád akčné veci. Také, ktoré sa už nedajú zopakovať,“ prezradil pre agentúru SITA fotograf, ktorého označujú za majstra športovej fotografie. Vášnivý zberateľ fotoaparátov Zamborský je tiež vášnivým zberateľom fotoaparátov. V jeho zbierke je už vyše 170 rôznych kusov techniky. „Na narodeniny mi teraz pribudlo ďalších päť fotoaparátov i jedna kamera. Najstarší fotoaparát v zbierke je z roku 1913,“ prezradil Zamborský, ktorý v posledných rokoch prepadol novej vášni. Tou je potápanie, samozrejme s fotoaparátom v ruke. „Najkrajšia je tá symbióza flóry a fauny,“ prezradil, čo ho pod vodnou hladinou najviac fascinuje. Ako dodal, absolvoval už vyše 260 ponorov. Najhlbšie sa ponáral v hĺbke 55 metrov, najdlhší ponor trval 75 minút. Pod hladinou fotil nielen na Štrbskom plese a Domaši, ale aj v exotických vodách a jaskyniach v Egypte, Karibiku, Mexiku, Thajsku, Indonézii, pri Čiernom mori a naposledy sa s potápačmi ŠKP Prešov ponáral v Republike Palau, ktorú obmýva Tichý oceán. Tam si splnil aj svoj sen plávať medzi žralokmi.  „Rešpekt z vody treba mať, nie strach,“ uviedol. Prezentuje výber 93 fotografií Na samotnej výstave prezentuje výber 93 fotografií. Rozdelené sú do troch tematických blokov - šport, mesto a život pod vodou. V športovom bloku sa nachádzajú fotografie z hádzanej, stolného tenisu, ale aj poslednej spartakiády v Prešove. „Tá sa konala v blate, čo vidno aj na fotkách. Fotky z mužskej a ženskej hádzanej som vybral preto, že v Prešove patrí medzi popredné športy. Práve Prešov je mesto, v ktorom žijem, a preto prinášam aj súbor fotografií a pohľady mojím okom, cez môj objektív, na toto mesto. Poslednú časť tvoria fotografie z podmorského sveta – koraly, ryby, žraloky, manty a ďalšie morské príšery,“ povedal Zamborský. Medzi fotografiami sa nájdu čiernobiele klasické snímky fotené na film, ale aj veci zaznamenané najmodernejšou technikou. „Športové veci som fotil ešte na film. Teda starou, zlatou, mokrou cestou. Sú tu snímky zhruba od roku 1984 z hádzanej. Spartakiáda bola v roku 1985 a mesto som potom postupne už fotil na digitál,“ prezradil Zamborský. Výstava Viktor Zamborský – Objektívom života potrvá v Galérii Átrium do konca mája. Viac k témam: Viktor ZamborskýZdroj: Webnoviny.sk - Fotograf Viktor Zamborský oslávil jubileum výstavou © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Fotograf Viktor Zamborský oslávil jubileum výstavou

Zverejnili ďalší trailer krátkometrážneho pokračovania Lásky nebeskej

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) - Tvorcovia krátkometrážneho pokračovania romantickej komédie Láska nebeská (2003) zverejnili jeho ďalší trailer. V takmer minútovej ukážke sa predstavilo viacero hercov vrátane Andrewa Lincolna, Keiry Knightley, Hugha Granta či Liama Neesona, ktorí prostredníctvom kariet s nápismi pripravujú divákov na to, čo ich v snímke čaká. Odporúčame:Romantická komédia Láska nebeská sa dočká pokračovania Na záver ukážky sa potom umelci predbiehajú v tom, kto z nich po uplynulých rokoch vyzerá najlepšie, pričom podľa karty, ktorú držal spomínaný Grant, by to nemal byť Colin Firth. Video je podobne ako trailer, ktorý tvorcovia zverejnili 13. marca, odkazom na známu scénu z filmu, kde Lincolnova postava Mark vyznáva prostredníctvom kariet lásku manželke svojho priateľa v podaní Knightley. Desaťminútový film s názvom Red Nose Day Actually by mal ponúknuť náhľad do života viacerých postáv po štrnástich rokoch od udalostí z prvej snímky. Okrem menovanej Knightley a jej spomínaných  kolegov sa v ňom opäť predstavia aj Bill Nighy, Rowan Atkinson, Chiwetel Ejiofor, Martine McCutcheon, Lúcia Moniz, Marcus Brigstocke, Thomas Brodie-Sangster či Olivia Olson. Novinka sa na televízne obrazovky dostane pri príležitosti charitatívneho podujatia Red Nose Day 24. marca na BBC One a 25. mája v rámci vysielania americkej televízie NBC. O vznik pokračovania sa postará Richard Curtis, ktorý nakrútil pôvodný film a je jedným zo zakladateľov charity Comic Relief. Tá každoročne organizuje spomínanú televíznu zbierku, ktorú sprevádzajú vtipné skeče, paródie na súčasné televízne relácie či krátke pokračovania obľúbených projektov ako boli napríklad Čierna zmija (1983 - 1989) alebo Mr. Bean (1990 - 1995). Láska nebeská sa odohráva v čase Vianoc a sleduje príbehy viacerých ľudí, ktorých životy sú nejakým spôsobom prepletené. Vo filme si okrem spomínaných hercov a herečiek zahrali tiež Emma Thompson, Alan Rickman, Laura Linney, Rodrigo Santoro či Martin Freeman. Snímka si vyslúžila dve nominácie na Zlatý Glóbus či tri nominácie na ceny BAFTA, z ktorých jednu na víťazstvo premenil Bill Nighy. Ten získal ocenenie pre Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe za stvárnenie muzikanta Billyho Macka. Viac k témam: film, Láska nebeskáZdroj: Webnoviny.sk - Zverejnili ďalší trailer krátkometrážneho pokračovania Lásky nebeskej © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zverejnili ďalší trailer krátkometrážneho pokračovania Lásky nebeskej

Mariah Carey ohlásila film inšpirovaný jej piesňou All I Want For Christmas Is You

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) - Americká speváčka a herečka Mariah Carey oznámila, že pripravuje animovaný film inšpirovaný jej hitom All I Want For Christmas Is You. Novinka bude zároveň adaptáciou rovnomennej detskej knihy, ktorú interpretka vydala v roku 2015. Carey ohlásila film v utorok prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde zverejnila aj jej trailer. Autorom scenára je Temple Mathews, réžiu dostal na starosť Guy Vasilovich. Speváčka bude rozprávačkou a výkonnou producentkou snímky, do ktorej prepožičajú hlasy Henry Winkler, Lacey Chabert, Phil Morris, Laya Hayes, Keiko Agena a Breanna Yde. Termín premiéry zatiaľ nie je známy, podľa traileru by to však malo byť v decembri tohto roku. Mariah Carey pôsobí na hudobnej scéne od konca 80. rokov minulého storočia. Debutový, eponymný album vydala v roku 1990, pričom v máji 2014 uviedla na trh štrnástu štúdiovku Me. I Am Mariah... The Elusive Chanteuse. Na celom svete predala viac ako 200 miliónov kópií albumov. Získala 32 Billboard Music Awards, desať American Music Awards či päť cien Grammy. Zahrala si napríklad v snímkach Stať sa hviezdou (2001), Tennessee (2008), Precious (2009) alebo Komorník (2013). V roku 2002 sa tiež predstavila v jednej epizóde seriálu Ally McBealová (1997 - 2002) a vlani zase v jednej časti projektu Empire (2015). Informácie pochádzajú z webstránky www.billboard.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: film, hudba, Mariah CareyZdroj: Webnoviny.sk - Mariah Carey ohlásila film inšpirovaný jej piesňou All I Want For Christmas Is You © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Mariah Carey ohlásila film inšpirovaný jej piesňou All I Want For Christmas Is You

Zomrela Helena Štáchová, ktorá nahovorila Lisu v seriáli Simpsonovci

BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) - Vo veku 72 rokov zomrela česká bábkoherečka, scenáristka, režisérka a dabérka Helena Štáchová. Naposledy vydýchla doma v kruhu rodiny. Smutnú správu potvrdila dcéra zosnulej Denisa Kirschnerová. Na úmrtie už reagovali prostredníctvom sociálnej siete Facebook či oficiálnej webstránky zástupcovia Divadla Spejbla a Hurvínka, kde Štáchová pracovala ako riaditeľka. "Napriek dlhému boju s ťažkou chorobou sa do poslednej chvíle venovala divadlu, ktorému zasvätila svoj profesionálny aj osobný život. Helenka, ďakujeme ti. Máme ťa veľmi radi! Si tu stále s nami a budeme sa snažiť, aby naša drevená rodinka žila ďalej svoj divadelný život a ty si na nás mohla byť pyšná. S láskou a úctou tvoji kolegovia," uviedli. Helena Štáchová sa narodila 18. novembra 1944. Vyštudovala Divadelnú fakultu Akadémie múzických umení v Prahe a v roku 1966 sa stala stálou členkou Divadla Spejbla a Hurvínka, kde prepožičala hlas Máničke a neskôr aj jej starej mame Kateřine Hovorkovej. V roku 1996 prevzala vedenie divadla po manželovi Milošovi Kirschnerovi. Pôsobila tiež v rozhlase či televízii. Nahovorila napríklad Lisu v seriáli Simpsonovci (1989). Informácie pochádzajú z webstránky www.blesk.cz. Viac k témam: Divadlo Spejbla a Hurvínka, Helena Štáchová, Simpsonovci, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Zomrela Helena Štáchová, ktorá nahovorila Lisu v seriáli Simpsonovci © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrela Helena Štáchová, ktorá nahovorila Lisu v seriáli Simpsonovci

Košice rozozvučia desiatky akordeónov

KOŠICE 21. marca (WebNoviny.sk) - Akordeón majú ľudia často spojený s folklórnou hudbou, či tangom. Slovak Accordion Orchestra prináša unikátny projekt, v ktorom tento výrazný hudobný nástroj predstaví v polohách, aké by ste rozhodne nečakali. Súčasťou hudobnej všehochuti sa stali i známe spevácke hlasy. Nečakané zvukové kombinácie Galakoncert Slovak Accordion Orchestra sa prvýkrát uskutoční 9. júna 2017 v domácich Košiciach, kde orchester odštartoval svoje pôsobenie. Desiatky umelcov, ktorí beznádejne prepadli láske k hudbe a zvuku akordeónu, divákom ponúknu program plný nečakaných zvukových kombinácií. Za sprievodu ďalších hudobných nástrojov - kláves, gitár či bicích, publiku predstavia známe popové, rockové a jazzové aranžmány známych hitov. Ťarcha velenia projektu a založenia celého hudobného telesa ako takého spočíva na pleciach Vladimíra Košíka. Mladý akordeonista sa stal trojnásobným laureátom medzinárodných festivalov. Tento bojovník dosiahol úspechy vo svete hudby i napriek veľkej životnej prekážke. Vlado Košík je nevidiaci. „Akordeón mi učaroval už v mojich 14-tich rokoch a odvtedy som si ho zamiloval. Až dodnes s ním spoznávam neustále nové a nové možnosti hudobnej interpretácie. Je preto úžasné, že je tu príležitosť predstaviť verejnosti unikátny orchester, ktorý ponúka jedinečný zážitok z koncertu,“ prezradil Košík. Hudobný aj vizuálny zážitok Súčasťou Galakoncertu bude aj interaktívna projekcia vyjadrujúca príbeh akordeónového orchestra. Príbeh hudobného telesa bude popretkávaný hlasom populárnych slovenských spevákov. Diváci sa môžu tešiť na nežnú Máriu Čírovú, pre ktorú bude spolupráca s tak veľkým akordeónovým zoskupením premiérová. "Veľmi sa teším na túto akciu, lebo som nikdy nezažila hrať orchester zložený z akordeónov. Teraz to zažijem a dokonca budem jeho súčasťou. Okrem akordeónov nás bude doprevádzať aj skvelá kapela, čiže myslím, že to bude pre poslucháčov, ale aj pre mňa, nezabudnuteľný zážitok," vyjadrila sa speváčka na adresu galakoncertu. I pre ostrieľaného hudobníka je počas rokov pôsobenia na hudobnej scéne spolupráca s unikátnym orchestrom novinkou. „V mojom prípade mi ide viac o hudbu, ale som rád, že náš koncert bude aj inak užitočný. Každý by mal pomáhať svojou prácou. Je to pre mňa veľká výzva účinkovať s akordeónovým orchestrom. Doteraz som o takomto veľkom akordeónovom telese ani nepočul. Mám rád všetky hudobné nástroje, ale dôležitý je aj muzikant, ktorý na ňom hrá,“ okomentoval jazzman svoju účasť na projekte. Mladšiu generáciu bude reprezentovať stále viac a viac populárny spevák Lukáš Adamec, ktorý sa okrem titulu Slovenská Superstar teší účinkovaniu v niekoľkých televíznych projektoch. I Adamec sa s radosťou vyjadril k účinkovaniu na galakoncerte akordeónového orchestra, ktorý sa bude konať v jeho rodnom meste: „Musím povedať, že na túto udalosť sa veľmi teším a je mi cťou, že som bol vybraný ako jeden z interpretov, ktorí si budú môcť zaspievať. Teším sa na ňu aj kvôli svojej zvedavosti, nakoľko som ešte nikdy nezažil akordeónový orchester a budem veľmi rád, ak pomôžeme. návratu tohto fenoménu. Sám mám zvuk akordeónu veľmi rád,  a preto som zvedavý,  keď sa ozve \'vojsko"\'tohto nástroja.“  Galakoncert Slovak Accordion Orchestra bude výzvou pre všetkých účinkujúcich. Koncert  tohto rozmeru je  novinkou pre všetkých zainteresovaných. Všetci sa však zhodnú, že ide o unikátny projekt, z ktorého si divák odnesie umelecký zážitok. Viac k témam: hudba, Slovak Accordion OrchestraZdroj: Webnoviny.sk - Košice rozozvučia desiatky akordeónov © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Košice rozozvučia desiatky akordeónov

Teória veľkého tresku bude pokračovať ďalšími dvoma sezónami

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) - Americký sitkom Teória veľkého tresku (2007) bude pokračovať jedenástou a dvanástou sezónou. Ako informoval magazín The Hollywood Reporter, televízia CBS a spoločnosť Warner Bros. Television obnovili projekt do dvoch nasledovných vysielacích sezón. Nie je však známe, či spomínaná dvanásta séria bude pre obľúbený projekt aj posledná. Podľa viacerých nemenovaných zdrojov spomínaného magazínu piati pôvodní herci Jim Parsons (Sheldon), Johnny Galecki (Leonard), Kaley Cuoco (Penny), Simon Helberg (Howard) a Kunal Nayyar (Raj) podpísali nové zmluvy a budú za každú epizódu zarábať 900-tisíc dolárov (v prepočte približne 837-tisíc eur). Pätica bude zarábať menej ako za posledné tri roky, pretože sa dohodla na dobrovoľnom znížení platu v prospech kolegýň Mayim Bialik (Amy) a Melissy Rauch (Bernadette), ktoré zarábajú len 175-tisíc dolárov (162-tisíc eur) za jednu časť. Prví traja menovaní pritom inkasovali za epizódu milión dolárov (930-tisíc eur) a dostávali tiež podiely zo zisku. Podľa jedného zo spomínaných zdrojov Bialik ani Rauch ešte nepodpísali nové zmluvy, ale do projektu sa pravdepodobne vrátia. Údajne by na základe novej dohody mohli zarábať až 400-tisíc dolárov za epizódu (372-tisíc eur). Sitkom Teória veľkého tresku sa zameriava na vedcov, ktorým sa do života priplietla krásna mladá žena. Za jeho vznikom stoja Chuck Lorre, Steve Molaro a Bill Prady. Seriálu sa okrem úspechu u divákov podarilo dosiahnuť aj uznanie kritiky. Na konto si dva razy pripísal cenu asociácie televíznej kritiky pre najlepší komediálny seriál (2009, 2013). Spomedzi hercov a herečiek najviac žiari spomínaný Jim Parsons, ktorý získal štyri ceny Primetime Emmy (2010, 2011, 2013, 2014) i Zlatý glóbus (2011). Projekt sa dočká aj vlastného spinoffu s názvom Young Sheldon, ktorý by sa mal dostať na televízne obrazovky vo vysielacej sezóne 2017/2018. Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: seriál, Teória veľkého treskuZdroj: Webnoviny.sk - Teória veľkého tresku bude pokračovať ďalšími dvoma sezónami © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Teória veľkého tresku bude pokračovať ďalšími dvoma sezónami

Americký súd po siedmich rokoch pojednával prípad režiséra Polanského

LOS ANGELES 21. marca (WebNoviny.sk) - Súd v kalifornskom Los Angeles v pondelok - prvý krát po siedmych rokoch - pojednával kauzu svetoznámeho režiséra poľského pôvodu Romana Polanského. Polanského právni zástupcovia sa opäť pokúšajú dosiahnuť, aby ich klient mohol vstúpiť na územie USA bez rizika, že pôjde do väzenia. To mu hrozí v súvislosti s udalosťou z roku 1977, keď mal v Kalifornii pohlavný styk s maloletou, čo sa v USA považuje za znásilnenie. Sudca okresného súdu v Los Angeles Scott Gordon si v pondelok vypočul argumenty obhajoby i obžaloby. Polanského právnik Harland Braun naliehal na sudcu, aby naznačil, aký trest by mohol ich mandant očakávať v prípade návratu do Kalifornie s úmyslom svoj prípad definitívne uzavrieť, približuje agentúra AP. Sudca sa však odmietol k záležitosti akokoľvek vyjadriť a uviedol len to, že vo veci vydápísomné rozhodnutie. Odporúčame:Masovému vrahovi Charlesovi Mansonovi vyjde album Žalobkyňa Michele Haniseeová, naopak, obvinila Polanského z toho, že si chce od súdu vynútiť zvláštne zaobchádzanie s ohľadom na svoj štatút medzinárodne známej celebrity. Ak si režisér naozaj želá uzavrieť svoj prípad, mal by sa pred súd dostaviť osobne a nepokúšať sa vopred ovplyvňovať jeho rozhodnutia, domnieva sa žalobkyňa. Režisér, ktorý žije striedavo vo Francúzsku a Poľsku, by po dlhých rokoch rád navštívil hrob svojej niekdajšej manželky, herečky Sharon Tateovej, ktorú v roku 1969 zavraždili v Los Angeles stúpenci Charlesa Mansona. V prípade návratu do USA by však mohol skončiť za mrežami. Viac k témam: Charles Manson, film, Romana PolanskiZdroj: Webnoviny.sk - Americký súd po siedmich rokoch pojednával prípad režiséra Polanského © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Americký súd po siedmich rokoch pojednával prípad režiséra Polanského

Masovému vrahovi Charlesovi Mansonovi vyjde album

NEW YORK 21. marca (WebNoviny.sk) - Americkému zločincovi a vodcovi vražednej skupiny Charlesovi Mansonovi vyjde album s časťou jeho väzenských piesní. Album bude obsahovať skladby, ktoré Manson nahral v 80. rokoch a niektoré boli dosiaľ dostupné na albumoch Saints Are Hell on Earth a Live at San Quentin, informoval anglický hudobný týždenník New Musical Express (NME). Vydanie zorganizoval hudobný zberateľ Vydanie albumu zorganizoval Malcolm Tent, hudobný zberateľ zo štátu Connecticut. "Veľmi ma fascinuje objavovanie takýchto stratených skvostov, najmä od takzvaných outsiderských umelcov. Domnievam sa, že Charles Manson je zrejme najdokonalejším z nich; nie je súčasťou našej spoločnosti ani reality," uviedol Tent pre americký hudobný časopis Billboard. Manson pred svojím nástupom výkonu doživotnej väzby sa v Los Angeles usiloval o kariéru hudobníka, je dokonca spoluautorom hitu Never Learn Not to Love, ktorý v roku 1968 nahrala surfrocková skupina Beach Boys. Inú Mansonovu skladbu - Look at Your Game, Girl - nahrala v roku 1993 hardrocková skupina Guns N\' Roses. Odpykáva si trest za sériu deviatich vrážd Manson si odpykáva v kalifornskej väznici Corcoran doživotný trest za sériu deviatich vrážd, ktoré na jeho pokyn vykonali členovia jeho "Rodiny". Najznámejšou obeťou bola herečka Sharon Tateová, v tom čase vo vysokom štádiu tehotenstva, manželka francúzsko-poľského režiséra Romana Polanského. Keďže 82-ročný Manson nemôže legálne profitovať z týchto nahrávok, všetok zisk poputuje ochranárskemu združeniu Air Trees Water Animals, ktoré prevádzkuje istý Mansonov blízky priateľ. Viac k témam: Charles Manson, hudbaZdroj: Webnoviny.sk - Masovému vrahovi Charlesovi Mansonovi vyjde album © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Masovému vrahovi Charlesovi Mansonovi vyjde album

Zverejnili skladbu Sexy z komédie o Cuky a Luky

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) - Autorom rytmickej "funkovačky" je Vrabec (Rado Orth) známy tiež ako frontman kapely Funkiez. Pesničku naspievali Barbora Švidraňová a Emma Drobná, ktoré si vo filme aj zahrali. Videoklip režíroval Dano Dangl. Barbora bude stáť po boku Luky, ako jedna z jej najlepších kamarátiek na život a na smrrrrť. Emma stvárni vo filme veľkú fanúšičku celebrity Luky. V slabšej chvíli sa dokonca pokúsi vypýtať si od nej autogram. Reakciu, ktorú dostane by nečakala ani v tom najhoršom sne. Uletený rap o živote a o najdôležitejšom poslaní našich hlavných hrdiniek Cuky a Luky zložil a naspieval Kuko z Horkýže Slíže. Titulný song bude použitý v záverečných titulkách, ale fanúšikom Cuky Luky filmu je k dispozícii od pondelka 20.3. (mesiac pred premiérou) na internete v podobe videoklipu, ktorý predstaví množstvo ďalších záberov a obrázkov z filmu. V záberoch sa mihne aj ďalšia plejáda známych doposiaľ nepredstavených osobností, ktoré si zahrali menšie role. Vo videoklipe sa objaví napríklad česká zlatá slávica Lucie Bílá, herec a partner Zuzky Šebovej – Michal Kubovčík, ale aj dvojičky sestry Veronika a Daniela Nízlové, či Ľubica Čekovská, sestra hudobníka Mariána Čekovského, ktorý si tiež vo filme zahral. Viac k témam: Cuky a Luky, filmZdroj: Webnoviny.sk - Zverejnili skladbu Sexy z komédie o Cuky a Luky © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zverejnili skladbu Sexy z komédie o Cuky a Luky

Na koncerte slovenskej kapely v Brne vybuchla pyrotechnika, zranila viacerých ľudí

BRNO 19. marca (WebNoviny.sk) - Šesť ľudí sa zranilo pri výbuchu pyrotechniky, ku ktorému došlo na sobotňajšom koncerte slovenskej skupiny Rammstein Revival Band v brnenskom hudobnom klube Metro Music Club. S odvolaním sa na políciu o tom v nedeľu na svojej webstránke informovala stanica TV Nova. Pyrotechniku použili pri koncerte samotní členovia kapely, ktorí tak chceli napodobniť svoj slávnejší vzor, nemeckú skupinu Rammstein. Výbuch spôsobili nešikovnou manipuláciou s pyrotechnikou. Zranenia pri explózii utrpelo šesť ľudí, dvaja návštevníci a štyria členovia kapely. Najvážnejšie - v oblasti krku - je poranený spevák kapely Peter Gedeon, ktorý bol v priamom kontakte s pyrotechnikou, priblížil server brnensky.denik.cz. Polícia následne klub Metro Music Club evakuovala, pričom prípad vyšetruje ako trestný čin všeobecného ohrozenia. Príčinu výbuchu zároveň vyšetruje súdny znalec. Majitelia klubu sa od incidentu dištancovali. Na facebookovej stránke klubu uviedli, že skupina použila pyrotechniku bez ich vedomia a dovolenia, čím podľa nich vzala na seba plnú zodpovednosť. Viac k témam: hudba, Rammstein Revival BandZdroj: Webnoviny.sk - Na koncerte slovenskej kapely v Brne vybuchla pyrotechnika, zranila viacerých ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Na koncerte slovenskej kapely v Brne vybuchla pyrotechnika, zranila viacerých ľudí

Zomrela rokenrolová legenda Chuck Berry

BRATISLAVA 19. marca (WebNoviny.sk) - Vo veku 90 rokov skonal v sobotu americký spevák a hudobník Chuck Berry, ktorý bol jedným zo zakladateľov rock\'n\'rollu. Informovali o tom predstavitelia polície okresu St. Charles v štáte Missouri, ktorých o 12:40 miestneho času (18:40 SEČ) privolali do intepretovho domu, kde ho však našli už mŕtveho. "Bohužiaľ, 90-ročného muža sa už nepodarilo oživiť a o 13:26 (19:26 SEČ) sme ho prehlásili za mŕtveho. Polícia okresu St. Charles s ľútosťou potvrdzuje úmrtie Charlesa Edwarda Andersona Berryho, známeho ako Chuck Berry," napísali policajti prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Príčina úmrtia nie je zatiaľ známa.   Charles Edward Anderson Berry sa narodil 18. októbra 1926 v St. Louis a hudobnú kariéru odštartoval v roku 1955, pričom preraziť sa mu podarilo hneď s prvým singlom Maybellene. Debutový album After School Session vydal v roku 1957, pričom počas života ponúkol devätnásť štúdioviek. Vlani, v deň svojich 90. narodenín, oznámil, že po 38 rokoch uvedie na trh nový album s názvom Chuck. Novinka by mala vyjsť tento rok. Na konte má aj 31 kompilácií a osem EP nahrávok. Jeho ďalšími známymi skladbami sú Roll Over Beethoven, Sweet Little Sixteen, Johnny B. Goode, Oh Carol, Memphis, Tennessee, Rock And Roll Music či My Ding-a-Ling. V roku 1986 bol medzi prvými osobnosťami, ktoré uviedli do Rock\'n\'rollovej siene slávy. Získal tiež cenu Grammy za celoživotné dielo z roku 1984 či cenu Kennedyho centra z roku 2000. Viac k témam: Chuck Berry, hudbaZdroj: Webnoviny.sk - Zomrela rokenrolová legenda Chuck Berry © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrela rokenrolová legenda Chuck Berry

Zomrel laureát Nobelovej ceny, básnik Derek Walcott

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) - Vo veku 87 rokov zomrel básnik, dramatik, spisovateľ a laureát Nobelovej ceny za literatúru Derek Walcott. Smutnú správu oznámila vo vyhlásení jeho rodina, ktorá uviedla, že rodák z mesta Castries v piatok skonal vo svojom dome v Cap Estate na Svätej Lucii. Podľa informácií miestnych médií Walcott podľahol dlhej chorobe. Derek Alton Walcott sa narodil 23. januára 1930 a vyštudoval na University of the West Indies na Jamajke a študoval tiež v New Yorku. Svoju prvú báseň publikoval v roku 1944 a o štyri roky neskôr mu ako 18-ročnému vyšla jeho prvá zbierka poézie s názvom 25 Poems. V roku 1953 sa presťahoval do Trinidadu, kde pracoval ako divadelný a výtvarný kritik. Bol tiež profesorom na Bostonskej univerzite, kde prestal pôsobiť v roku 2007. Medzi jeho najznámejšie diela patrí epická báseň Omeros (1990), ktorá čerpá zo známych Homérových eposov Ilias a Odysea. Okrem toho má na konte vyše ďalších 20 básnických diel či vyše dve desiatky divadelných hier. Spomínanú Nobelovu cenu za literatúru mu udelili v roku 1992. V roku 2011 získal zase cenu T. S. Eliota za poéziu. Informácie pochádzajú z agentúry AP, webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA. Viac k témam: Derek Walcott, knihy, úmrtieZdroj: Webnoviny.sk - Zomrel laureát Nobelovej ceny, básnik Derek Walcott © SITA Všetky práva vyhradené.

logo Zomrel laureát Nobelovej ceny, básnik Derek Walcott

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Anton Hrnko z SNS nepodporí zrušenie Mečiarových amnestií
Slováci a Česi začnú spolupracovať na príprave testovacej dráhy pre autonómne vozidlá
Video: Astronauti z ISS vystúpili do kozmu, stanicu pripravili pre komerčné vesmírne lode
Vojna proti uhliu skončila, Trump dekrétom dáva prácu baníkom
The Kelly Family na budúci rok vystúpia v Prahe a vo Viedni
Video: Magnitogorsk vyhral v Kazani, siaha na finále play-off KHL
Foto: Hygienici upozorňujú na nebezpečné sérum na rast rias

Recept dňa

Plnené papriky a paradajky

4 veľké papriky
4 veľké paradajky
3 dkg slaniny
1 cibuľa
1 PL hladkej múky
korenie
soľ
Plnka:
40 dkg mletého mäsa
15 dkg ryže
1 vajce
1cibuľa
2 dkg masti
mleté korenie
soľ

Ryžu uvarte a po čiastočnom vychladnutí premiešajte s nadrobno nakrájanou cibuľou a ostatnými surovinami.
Z paprík zrežte vršky, odstráňte semenníky a rebrá a dobre umyte, z paradajok zrežte ostrým nožom vršky, dužinu vydlabte lyžičkou a prelisujte ju. Paradajky a papriky naplňte pripravenou plnkou a priklopte zrezanými vrškami.
Slaninu pokrájanou na kocky a rozškvarte, pridajte nadrobno pokrájanú cibuľu, po spenení zasypte múkou, opražte, zalejte vodou a prelisovanou dužinou z paradajok, rozšľahajte, osoľte okoreňte a priveďte k varu. Pridajte naplnené papriky a paradajky pečte pod pokrievkou asi 30 min. Podávajte s varenými zemiakmi.

Dobrá rada

Ak vám vo vani neprilieha zátka,

skúste ju obaliť kúskom gumy z gumených rukavíc alebo zbytkami prasknutého detského balónika.

Stavebník

Možnosti osadenia zábradlia na terasách

Zábradlie terás plní tak estetickú ako bezpečnostnú funkciu.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Veľký Krtíš-Dolné Plachtince, Horné Plachtince, Nenince, Pôtor, Sklabiná, Stredné Plachtince, Veľké Zlievce, Želovce,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang