velkykrtis.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Mesto Veľký Krtíš

Akcie 1-4 z 4

AKCIE A PODUJATIA Veľký Krtíš a okolie

VOLNIJ DON

18.2. - 18.2.2016 / 18:00

Miesto konania: Kultúrny dom
Program Piesne donských kozákov prináša melódie a slová zo života kozáckych rodín pri práci, počas vojenskej službe vlasti, pri zábave a oddychu, pri pití vodky či laškovaní s mladými kozáčkami. Piesne veselé, roztopašné, zádumčivé, ale hlavne svojské a typické pre kozácku dušu. Piesne dravé a pokojné ako neviazaná rieka DON - srdce, telo a duša kozákov. S bajanom, balalajkou , perkusiami , nezameniteľnými vokálmi a autentickými piesňami počas svojich vystúpení roztancovali európske festivaly, kozáckymi dumkami vohnali slzy do očí, špecifickým ruským humorom pobavili,. Práve preto už piaty krát zavítajú na Slovensko z rodného Rostova na Done sólisti Donského kozáckeho chóru Alexander Džalašov, Grigorij Polovinka /majster ruského bajanu/, Nadežda Bulanova a Anastasia Krivoručko so svojou formáciou VOLNIJ DON, aby divákom odovzdali nespútanú energiu, radosť ale aj kúsok clivoty. Volnij DON prináša obraz autentickej kozáckej zábavy a slobody vo svojich piesňach a príbehoch a sľubuje na svoju kozácku česť, že bude hrať a spievať pokiaľ Vy budete vládať. Pomáhať im bude dievčenská spevácka skupina Kačurienky. Program PIESNE DONSKÝCH KOZÁKOV je zostavený zo známych kozáckych, ruských a ukrajinských piesní a niekoľkých prekvapení. Vstupné v predpredaji 5 Eur ( ZŤP 2,50 Eur ) je v Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Krtíši počas pracovných dní od 8:00 do 15:00 hod. alebo online na www.msks.velky-krtis.sk, príp. rezervovať na tel.č. 047/4831376.

VOLNIJ DON

SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV

21.2. - 21.2.2016 / 17:00

Miesto konania: Kino Baník
Česko/Slovensko, rozprávka, DVD, 2015, MP, 102 minút, slovenské znenie Vstupné: 2 Eur Bolo raz jedno kráľovstvo, o ktorom by sa dalo rozprávať. A tiež kráľovská rodina, o ktorej by sa dalo všeličo povedať. Samozrejme tu bola čarodejnica, ktorá bývala v lese a tá len bola zaujímavá. Tiež tu bola dedina a v nej veľa ďalších ľudí a osudov. Tých príbehov by mohlo byť tisíc, ale náš príbeh je o slovách, ktoré môžu byť silnejšie než meč, jedovatejšie než hadie pohryznutie, ale tiež cennejšie než zlato a drahokamy. Je o slovách, ktoré je potrebné vysloviť opatrne, ako pekár kladie nakysnuté bochníky do pece... A práve sem, uprostred mnohých zamotaných príbehov a do vône čerstvo upečených buchiet sa jedného dňa narodila Bohdanka, ktorej vyrieknutá kliatba zakliala jej sedem urastených bratov na havranov. Odvážna dievčina sa rozhodne, že svojich bratov zachráni. Môže to však urobiť len ona sama, podľa rád starej bylinkárky. Natrhať žihľavu, urobiť z nej priadzu a ušiť sedem košieľ pre jej sedem zhavranelých bratov. Kým však kliatbu zlomí, postretne mnohých, ktorí jej budú stáť v ceste a mnohých ktorí ju budú na ceste k vyslobodeniu bratov sprevádzať. Réžia: Alice Nellis Hrajú: Martha Issová, Sabina Remundová, Lukáš Příkazský ml., Jana Oľhová, Václav Neužil, Zuzana Bydžovská, Csongor Cassai, Erika Starková, Juraj Hrčka, Kristína Svarinská, Marián Geišberg, Matej Marušin, Miro Noga, Noel Czuczor

SEDEM ZHAVRANELÝCH BRATOV

NA KOHO TO SLOVO PADNE

29.2. - 29.2.2016 / 19:00

Miesto konania: Kultúrny dom
Chalani uvádzajú "Na koho to slovo padne" Autor divadelnej hry: Gábor Görgey Preklad: Peter Kováč Réžia: Peter Mankovecký Dramaturgia: Peter Pavlac Kostýmy: Tatiana Šulíková Hrajú: Marián Miezga, Vladimír Kobielsky, Lukáš Latinák, Róbert Jakab, Juraj Kemka Bláznivá komédia v podaní "chalaňov" pobaví publikum každého veku! Groteskný príbeh piatich indivíduí uzavretých v jednej miestnosti, v spoločnosti jedného revolvera... ... samozrejme, že každého z nich tento revolver láka, pretože mu dáva príležitosť vládnuť nad ostatnými. Sú to piati zvláštni a hlavne smiešni pánkovia a každý z nich má celkom odlišnú predstavu o moci. Drsný mafián s drsnými spôsobmi, národovec z Detvy v kroji a s jasnou predstavou o raji na Slovensku, chudáčik so zápalom močového mechúra, aristokrat a intelektuál. Modelová pätica v modelových situáciách vygradovaných vo svojej smiešnosti až na hranicu grotesky. Inteligentny humor autora teda nezostáva len pri obhrublých narážkach, práve naopak. Nesie v sebe niekoľko úrovní a stáva sa tým výpoveďou o krutom správaní sa nás v krutej dobe okolo nás. Pätica mladých hercov tak roztáča nezastaviteľný kolotoč gagov, pri ktorých nám občas zamrzne aj úsmev na tvári.

NA KOHO TO SLOVO PADNE

ATLANTÍDA

19.5. - 19.5.2016 / 18:00

Miesto konania: Kultúrny dom
Nový slovenský muzikál s pesničkami Mira Žbirku. Príďte si pozrieť najnovší slovenský muzikál Jána Ďurovčíka, plný skvelých hereckých, speváckych a tanečných výkonov. Strhujúci dej, množstvo energie, známe piesne, to všetko Vás čaká v muzikáli Atlantída. Vstupné v predpredaji 30 Eur je v Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Krtíši počas pracovných dní od 8:00 do 15:00 hod. alebo online na www.msks.velky-krtis.sk, príp. rezervovať na tel.č. 047/4831376.

ATLANTÍDA
Akcie 1-4 z 4

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Veľký Krtíš-Dolné Plachtince, Horné Plachtince, Nenince, Pôtor, Sklabiná, Stredné Plachtince, Veľké Zlievce, Želovce,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang