velkykrtis.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Mesto Veľký Krtíš

Akcie 1-5 z 5

AKCIE A PODUJATIA Veľký Krtíš a okolie

ŠTART UPS PO KRTÍŠSKY

28.10. - 28.10.2016 / 17:30

Miesto konania: Kultúrny dom - vestibul (vchod od Kina Baník)
Unikátna TALKSHOW s motivujúcimi podnikateľmi o ich inšpiratívnych príbehoch, ale aj súčasných možnostiach podpory podnikania na Slovensku, či kariérneho rastu. Máš nápad a potrebuješ ho dostať do reality ? Predstav ho porote a získaj ceny pre jeho raketový štart. Viac informácií: www.cescape.org/startupssk www.e-inkubator.sk www.facebook.com/startupssk

ŠTART UPS PO KRTÍŠSKY

Cesta za Vianočnou hviezdou

7.11. - 7.11.2016

Miesto konania: A. H. Škultétyho 4, Veľký Krtíš
Nezlomná viera a odhodlanie prekoná všetky prekážky. Hrajú: Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen, Jakob Oftebro • Hudba: Johan Halvorsen • Scenár: Kamilla Krogsveen • Réžia: Nils Gaup • Kamera: Odd Reinhardt Nicolaysen • Strih: Per-Erik Eriksen Divadelná hra Sverre Brandta Cesta za vianočnou hviezdou mala premiéru v roku 1924. Odvtedy sa príbeh Sonje, ktorá hľadá vianočnú hviezdu, hrá pravidelne na domácich i zahraničných divadelných doskách. Nórsky režisér Nils Gaup (Stopár, 1987; Misery Harbour, 1999) v roku 2013 prináša jej filmové spracovanie, ktoré nakrúcal na filmármi mimoriadne obľúbenom hrade Pernštejn v Čechách. Mimoriadne pútavý rozprávkový príbeh s ohromujúcou filmovou výpravou a kostýmami sa odohráva v prekrásnej zasneženej nórskej prírode. Začína sa v predvianočnom čase, keď do malej dedinky dorazí dvanásťročná odvážna dievčina Sonja v sprievode lupičov, ktorí ju držia v zajatí. Dedina je totiž zakliata, rovnako ako celé kráľovstvo. Kedysi dávno kráľ stratil svoju jedinú dcéru Gulltopp, ktorá sa vybrala do lesa hľadať vianočnú hviezdu. Dcéra sa však už nikdy nevrátila. Kráľovná umrela žiaľom a nešťastný kráľ vianočnú hviezdu zaklial. Na jeho kráľovstvo zostúpila tma a smútok. V jeden večer prišiel do ich paláca mudrc, ktorý kráľovi povedal, že ak sa mu podarí do desiatich rokov vianočnú hviezdu opäť rozžiariť, jeho dcéra sa vráti domov. Od jej zmiznutia uplynulo už deväť rokov a kráľovi ostáva posledná nádej. Sonji sa podarí lupičom ujsť a dostane sa do zámku, kde si vypočuje smutný príbeh kráľovskej rodiny. Keď jej kráľ podá záchrannú ruku, Sonja sa z vďačnosti ku kráľovi rozhodne vianočnú hviezdu nájsť a konečne zlomiť kliatbu, ktorá už dlhý čas visí nad jeho kráľovstvom. Réžia: Nils Gaup Hrajú: Jakob Oftebro, Agnes Kittelsen, Anders Baasmo Christiansen Premiéra: 7. november 2013 Dĺžka: 80 minút Žáner: Rodinný, Detský, Fantasy, Dobrodružný

Cesta za Vianočnou hviezdou

PETER CMORIK BAND 10 ROKOV NA SCÉNE

11.11. - 11.11.2016 / 19:00

Miesto konania: Kultúrny dom
K príležitosti 10. výročia na scéne vám Peter Cmorik a jeho Band pripravili prierez jeho najväčších hitov. Nebudú chýbať úspešné duety, árie z muzikálov, v ktorých Peter účinkoval, či pár skladieb z obdobia, kedy súťažil v Superstar. Nenechajte si ujsť tento výnimočný večer s výnimočným hlasom. Vstupné v predpredaji 12 Eur je v Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Krtíši počas pracovných dní od 8:00 - 15:00 hod. (tel.č. 047/4831376) alebo online na www.msks.velky-krtis.sk.

PETER CMORIK BAND 10 ROKOV NA SCÉNE

Bábka

16.11. - 16.11.2016 / 18:00

Miesto konania: A. H. Škultétyho 4, Veľký Krtíš
Hrajú: Štefan Richtárech, Diana Minarovičová Najnovšia hra M. Gavrana BÁBKA hovorí vtipne o súčasných mladých mužoch neschopných nadviazať seriózny vzťah so ženou. Najnovšia hra mimoriadne úspešného chorvátskeho autora Mira Gavrana, ktorý má ako jediný žijúci autor vlastný festival, pojednáva o mužovi, ktorý nie je napriek zrelému veku schopný nadviazať plnohodnotný dlhodobý vzťah so ženou. Zapojí sa do projektu experimentálnej vedy, kedy mu na mieru vyrobia ženu-bábku. Je presne taká, aby zodpovedala jeho požiadavkám, ale zároveň, aby vyzerali spolu dôveryhodne. Učia sa spolu žiť. Bábka sa väčšinu času prispôsobuje svojmu majiteľovi, no v závere ho čaká prekvapenie. Zažije svojím spôsobom šok a to ho prinúti zmeniť svoj názor na život, vzťahy, ženy. Dnes je veľmi veľa mužov a žien vo veku 25-40 rokov, ktorí si nevedia alebo nechcú vytvoriť vzťah a žijú single. Téma je teda veľmi aktuálna. Autor však tému prezentuje sebe vlastným odľahčeným a vtipným spôsobom.

Bábka

Najkrajšie Vianoce s Kollárovcami

1.12. - 1.12.2016 / 18:30

Miesto konania: A. H. Škultétyho 4, Veľký Krtíš
Talentovaní hudobníci z okresu Stará Ľubovňa odštartovali najkrajšie obdobie roka veľkolepo. Pre svojich fanúšikov si na začiatku decembra pripravili „vianočný darček“ v podobe pesničky k sviatkom pokoja a lásky. Najkrajšie Vianoce, znie názov singlu, ktorého text a hudbu napísal kontrabasista Štefan Repka.

Najkrajšie Vianoce s Kollárovcami
Akcie 1-5 z 5

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Veľký Krtíš-Dolné Plachtince, Horné Plachtince, Nenince, Pôtor, Sklabiná, Stredné Plachtince, Veľké Zlievce, Želovce,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang