velkykrtis.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Mesto Veľký Krtíš

Akcie 1-5 z 5

AKCIE A PODUJATIA Veľký Krtíš a okolie

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ

6.12. - 6.12.2015 / 17:00

Miesto konania: Kino Baník
Rusko, animovaná rozprávka, 2014, MP, 80 minút, slovenský dabing Príbeh Kaya a Gerdy na motívy rozprávky H. Ch. Andersena Réžia: Vlad Barbe, Maxim Svešnikov • Scenár: Vlad Barbe, Maxim Svešnikov • Hudba: Mark Willott Animovaný príbeh nakrútený na motívy svetoznámej rozprávky z pera Hansa Christiana Andersena. Snehová kráľovná uvalí na krajinu kliatbu a všade zavládne nekonečná zima. Neutíchajúci polárny vietor ochladí ľudské srdcia a vytratí sa z nich všetka radosť. Dievčatko Gerda, spolu s fretkou Lutou a škriatkom Ormom sa vydajú na dlhú cestu do paláca Snehovej kráľovnej, aby zachránili jej bračeka Kaya a navždy vyslobodili krajinu spod večného snehu a mrazu. Snímka získala cenu Gran Prix na festivale vizuálnych umení v New Jersey a cenu za najlepší celovečerný animovaný film na festivale v Moskve.

SNEHOVÁ KRÁĽOVNÁ

SPADNE Z ČEREŠNI...

7.12. - 7.12.2015 / 18:00

Miesto konania: Kultúrny dom
Ústrednou témou hry je obyčajný dedinský život. Ten prináša so sebou radosti, starosti ale aj isté nástrahy. Ženy ohovárajú, roznášajú pletky po dedine, dievčence flirtujú, chlapi sa po robotách opíjajú v krčme a možno aj zahýbajú svojim milovaným polovičkám. Bežný dedinský životný kolobeh ... čo potom nesie so sebou aj isté následky, ktoré sa prejavujú v charaktere jednotlivých postáv, v ich konaní a správaní. Hra je napísaná v plachtinskom nárečí na základe skutočných životných udalostí, ktoré sa odohrali v Plachtinciach a Príbelciach v období kolektivizácie v polovici minulého storočia. Hrajú: M.Kropáčová, J.Krajčiová, E.Henteková, D.Králiková, T.Čániová, M. Faybíková, J.Matiaš, V.Krajči, P. Gašparovič, B.Danko, M.Varga Asistent réžie: L. Stanková, Zvuk, svetlá: R.Sýkora Scéna, kostýmy: S. Svákusová Auror, scenár, RÉŽIA: JURAJ MATIAŠ Vstupné v predpredaji 3 Eur ( ZŤP zľava 50 % ) je v Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Krtíši počas pracovných dní od 8:00 do 15:00 hod. alebo online na www.msks.velky-krtis.sk, príp. rezervovať na t.č. 047/4831376.

SPADNE Z ČEREŠNI...

Tanečné predstavenie FS Krtíšan a jeho hosťa FS Ur

12.12. - 12.12.2015 / 19:00

Miesto konania: Kultúrny dom
Vás pozývajú na tanečné predstavenie. Tanečné predstavenie FS Krtíšan a jeho hosťa FS Urpín z Banskej Bystrice Vstupné v predpredaji 5 Eur – ZŤP a členovia DFS Krtíšanček majú 50 % zľavu (v deň programu 7 Eur) je v Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Krtíši počas pracovných dní od 8:00 do 15:00 hod. alebo online na www.msks.velky-krtis.sk, príp. rezervovať na tel.č. 047/4831376, 4830347.

Tanečné predstavenie FS Krtíšan a jeho hosťa FS Ur

HODINOVÝ MANŽEL

20.12. - 20.12.2015 / 18:00

Miesto konania: Kultúrny dom
ČR, komédia, 2014, MP od 12 rokov, 100 minút, česká verzia Vstupné: 2 Eur Štyria plavci – hráči vodného póla sa po prehratom zápase ocitnú na dne. Tí zúfalci na dne bazénu dokonca aj bývajú. Aby sa zachránili skúsia prevádzkovať pochybnú živnosť „hodinový manžel“ a naozaj opravujú domácnosti rôznym dámam, ale ako sa časom ukáže – nielen domácnosti. Čo sa okolo toho vyvinie a ako na to zareagujú ich partnerky uvidíte vo filme „Hodinový manžel“. Filmový debut divadelného režiséra a scenáristu Tomáša Svododu rozpráva príbeh štyroch priateľov, vášnivých hráčov vodného póla, ktorí spoločne prevádzkujú bazén. Ten im jedného dňa ako nevyhovujúci vypustí hygiena a štvorica sa razom ocitá doslova na dne. Jeden z nich dokonca na dne bazénu začne aj bývať, keď sa poháda s manželkou a urazený odíde z domu. Z nedostatku príležitostí začnú podnikať ako „hodinoví manželia“ a zakrátko si nájdu klientelu medzi miestnymi dámami. Každý z nich má svoju pravidelnú zákazníčku, ale tie majú okrem opráv aj veľmi špecifické priania a potreby. To sa však pomaly prestáva páčiť partnerkám a manželkám našich hrdinov... Takto rozohraný príbeh neskôr graduje nečakanou cestou do Tatier, kde sa všetko poriadne zamotá, aby nakoniec všetko dobre skončilo s množstvom prekvapení. Réžia: Tomáš Svoboda Hrajú: David Novotný, Bolek Polívka, David Matásek, Zuzana Norisová, Eva Holubová, Lukáš Latinák, Jitka Čvančarová, Andrej Hryc, Nina Divíšková, Lenka Vlasáková, Vasil Fridrich, Simona Babčáková, Lenka Zahradnická

HODINOVÝ MANŽEL

KOLLÁROVCI

8.1. - 8.1.2016 / 18:30

Miesto konania: Kultúrny dom
Doprajte si pravú Goralskú zábavu a zažite príjemné chvíle s Kollárovcami. Kapela Kollárovci je originálnym zoskupením mladých, talentovaných hudobníkov. Svojím hudobným umením zabávajú a rozveseľujú už mnoho rokov poslucháčov doma i za hranicami Slovenska. Ich živá hudba, temperamentný spev a humorné slovo vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá vyčarí na vašej tvári úsmev, nadšenie a dobrú náladu. Na trhu úspešne pôsobia už od roku 1997 a svojím goralským temperamentom si získavajú priazeň u mnohých fanúšikov. Nosným pilierom ich repertoáru je slovenská ľudová pieseň, ktorá vďaka Kollárovcom dostáva nový šat, príjemný aj pre tých, ktorí tento žáner nikdy nevyhľadávali. V ich podaní si môžete taktiež vypočuť vlastné skladby z ich autorskej dielne. Kollárovci majú vydaných 8 hudobných CD a 3 DVD, ktoré by nemali chýbať ani u Vás doma. Ročne absolvujú množstvo koncertov a vystúpení. Zoskúpenie kapely tvoria piati členovia, z toho traja sú bratia Kollárovci. Pestré je aj nástrojové obsadenie: husle, kontrabas, soprán a alt saxofón, cimbal, akordeón, bicie. Vstupné v predpredaji 9 EUR je počas pracovných dní od 8:00 - 15:00 hod. v Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Krtíši alebo online na www.msks.velky-krtis.sk, príp. rezervovať na t.č. 047/4831376.

KOLLÁROVCI
Akcie 1-5 z 5

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Veľký Krtíš-Dolné Plachtince, Horné Plachtince, Nenince, Pôtor, Sklabiná, Stredné Plachtince, Veľké Zlievce, Želovce,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang