velkykrtis.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Akcie a podujatia - Mesto Veľký Krtíš

Akcie 1-10 z 10

AKCIE A PODUJATIA Veľký Krtíš a okolie

Chovateľská prehliadka poľovníckych trofejí zveri

29.3. - 2.4.2017 / 09:00

Miesto konania: Výstavná sála Kultúrneho domu
Vás srdečne pozývajú na Chovateľskú prehliadku poľovníckych trofejí zveri ulovenej v poľovných revíroch okresu Veľký Krtíš v sezóne 2016/2017 v dňoch: 29.3.2017 (streda) 11:00 - 17:00 hod. 30.3.2017 (štvrtok) 9:00 - 17:00 hod. 31.3.2017 (piatok) 9:00 - 17:00 hod. 1.4.2017 (sobota) 9:00 - 17:00 hod. 2.4.2017 (nedeľa) 9:00 - 12:00 hod.

Chovateľská prehliadka poľovníckych trofejí zveri

ZAJATEC VLASTNÉHO VÝBERU

30.3. - 30.3.2017 / 18:00

Miesto konania: Kultúrny dom
Autorská hra prináša s ľahkosťou, hravosťou, nadhľadom a humorom generačnú výpoveď, ktorá sa netají tým, že zaznamenáva život žitý tu, v menšom slovenskom meste, postavami, ktoré možno zajtra stretnete aj vy. Sugestívny autor Jakub Nvota písal hru priamo pre DJGT. Nevšedný príbeh doplnil elektrizujúcimi piesňami, komiksovou scénou, fascinujúcimi kostýmami a metaforami, ktoré sú príťažlivé naprieč diváckym spektrom. Každý si totiž môže nájsť tú svoju líniu a vstúpiť do diela, ktoré rozozvučí všetky zmysly. Jednej noci, v jednom meste, v jednom náhodnom okamihu sa pretnú príbehy siedmich ľudí v nonstop bare Amnézia. Z fontány sa vynorí hasič, splaší sa malý drak, na chodníku rozloží svoje kartičky veštica. Svojské až bizarné postavičky s humorom sebe vlastným hľadajú lásku, pochopenie na facebooku, oddanosť chameleóna, znovuzrodenie, happyend. A taxík. Až kým sa nezjaví neznámy gitarista. Hra Zajatec vlastného príbehu je sondou do súčasného života. Napísaná ľahkým perom, oscilujúca medzi banálnym a vážnym, analyzujúca s humorom úsmev klauna aj živly v nás. V hodine medzi psom a vlkom, tam, kde sa stretá sínus a kosínus, na ryske medzi poloprázdnym a poloplným príbehom, žijú postavy, ktoré je možné si zamilovať, znejú piesne, ktoré s nehou a vášňou klopú na uši, a stojí farebný svet podčiarkujúci vyslovené.

ZAJATEC VLASTNÉHO VÝBERU

JUHANIAK & VREDÍK - VSTUP VOĽNÝ

4.4. - 11.4.2017 / 17:00

Miesto konania: Výstavná sála kultúrneho domu
Pozývame Vás na výstavu obrazov a animácií: JUHANIAK & VREDÍK - VSTUP VOĽNÝ. Vernisáž je 4. apríla 2017 o 17:00 hod. Výstava potrvá do 11.4.2017 ( od 9:00 - 15:00 hod. ), okrem soboty a nedele.

JUHANIAK & VREDÍK - VSTUP VOĽNÝ

ALADIN A ČAROVNÁ LAMPA

9.4. - 9.4.2017 / 16:00

Miesto konania: Kultúrny dom
RODINNÝ MUZIKÁL autorky Tatiany Masníkovej s hudbou Roberta „Ropka“ Šimka (Finalista Slovensko hľadá Superstar a líder skupiny Massriot) a Petry Bangóovej. Dobrodužný rozprávkový príbeh plný hudby, tanca, s nádhernými kostýmami, veľkou výpravou a podmanivými svetelnými efektami. Muzikálový príbeh na motívy rozprávok Tisíc a jednej noci nás zavedie do Bagdadu. Hlavný hrdina Aladin je chudobný chlapec. Denne sníva svoj sen o úniku z bezútešného biedneho života. Ten sa však náhle mení, keď stretne krásnu princeznú Jazmínu, dcéru Sultána. No v ceste mu stojí zlý čarodej Džafar a jeho sluha Jago. Obaja sa ho snažia využiť na získanie čarovnej lampy z jaskyne, skrytej uprostred púšte. Aladin sa stane majiteľom lampy, v ktorej sa skrýva duch Džin. Ten mu ponúka možnosť splniť tri želania a priblížiť sa tak k princeznej, doteraz neústupne odmietajúcou akýchkoľvek nápadníkov… Predstavenie prístupné od 6 do 106 rokov Hrajú: Samuel Borsík (Aladin), Patrícia Stehelová (Jazmína), Attila Bocsárszky (Džin - herec), Ropko Šimko (Starý Tisícročný Džin), Stanislav Székely/Peter Kamenský (Jago), Róbert Kobezda (Sultán / Džafar) Tanečná skupina: Liliana Beláková, Gabriela Gazdová, Sofia Huráková, Jakub Janotík

ALADIN A ČAROVNÁ LAMPA

TANGO S KOMÁRMI

11.4. - 12.4.2017 / 19:00

Miesto konania: A. H. Škultétyho 4, Veľký Krtíš
Tango s komármi je letmým obrazom konfliktov mužov a žien. Rozpletené tajomstvá ľudských osudov, ktoré by mohli dospieť k ozajstným drámam. Že tieto sú viac trápnymi nedorozumeniami ako rafinovanými zločinmi, je celkom zámerné. . .

TANGO S KOMÁRMI

PRÍBEH O ZÚFALČEKOVI

18.4. - 19.4.2017 / 19:00

Miesto konania: A. H. Škultétyho 4, Veľký Krtíš
VB/USA Malý myšiak s veľkými ušami, ktorý sa vymyká myšiemu spoločenstvu, pretože sa nebojí mačiek a pascí, knihy nežerie ale číta, sníva o tom, že sa stane rytierom a naviac hovorí s ľuďmi . . .

PRÍBEH O ZÚFALČEKOVI

ALDABRA: BOL RAZ JEDEN OSTROV

23.4. - 23.4.2017 / 17:00

Miesto konania: Kino Baník
Česko, rodinný, DVD, 2015, MP, 73 minút, slovenský dabing Vstupné: 2 Eur Pozývame vás na výlet do miest, kam ľudská noha nemá možnosť vkročiť, prežite príbeh plný fascinujúcich dobrodružstiev tunajšieho prírodného sveta a mimoriadny zážitok – všetky tieto atribúty a ešte oveľa viac v sebe skrýva film Aldabra: Bol raz jeden ostrov. Pôsobivý rodinný film ponúka unikátne osudové príbehy podivuhodných živočíchov, ktorí obývajú ostrov Aldabra, rodia sa tu, vytvárajú spoločenstvá, privádzajú na svet mladé a bojujú o svoje prežitie. Film Aldabra: Bol raz jeden ostrov, nie je prírodopisným dokumentom, je vzrušujúcim a napínavým príbehom zo sveta prírody s neopakovateľným komentárom Maroša Kramára. Aldabra, ostrov ležiaci viac než 1000 kilometrov od hlavného seychelského ostrova Mahé je jedným z mála miest na Zemi, ktoré po storočia ostávajú prakticky nedotknuté civilizáciou.

ALDABRA: BOL RAZ JEDEN OSTROV

RODINNÝ PRIEVAN

24.4. - 24.4.2017 / 18:00

Miesto konania: Kultúrny dom
Skvelá súčasná komédia z rodinného prostredia. Matka má vždy pravdu, aj keď ju náhodou nemá. Traja muži a tri ženy, to nikdy neveští nič dobré. Mikroskopický náhľad do života jednej rodiny, ktorá je "postihnutá" tým najkrajším spôsobom... Čo až sa dá vydržať? Obsadenie : Marta Sládečková, Matej Landl, Kristína Svarinská, Kristína Greppelová, Pavol Šimun, Ondrej Bortlík, Réžia : Martin Mňahončák Vstupné v predpredaji 12 Eur (zľava ŤZP 50 %) je v Mestskom kultúrnom stredisku vo Veľkom Krtíši počas pracovných dní od 8:00 - 15:00 hod. (rezerv. na tel.č. 047/4831379, 4830347); www.msks.velky-krtis.sk

RODINNÝ PRIEVAN

Sedem životov

25.4. - 26.4.2017 / 19:00

Miesto konania: A. H. Škultétyho 4, Veľký Krtíš
USA Ben Thomas (Will Smith), agent daňového úradu, s osudovým tajomstvom, ktorý si vyberie neobyčajnú cestu vykúpenia tým, že navždy zmení životy siedmim neznámym. ____________________ MN do 12 r., 123 min., slovenské titulky

Sedem životov

KING OF THE GYPSY DANCE a CIGÁNSKI DIABLI

25.5. - 25.5.2017 / 19:00

Miesto konania: Kultúrny dom
Legendárny orchester Cigánski Diabli a svetoznáma rumunská tanečná skupina pod vedením Tottiho Ovidia pripravili pre svojich divákov jedinečnú hudobno-tanečnú show! Okrem nezameniteľnej temperamentnej a virtuóznej hudby Cigánskych Diablov si diváci môžu vychutnať strhujúci rytmus v štýle Gypsy aj v tanečnom prevedení. Líder tanečnej skupiny Totti Ovidiu pôsobil dlhodobo ako sólista v tanečnej skupine Romafest, Teatro dell´Opera di Roma, Opera de Lyon a taktiež v svetoznámom Cirque du Soleil. Celý program prepája očarujúci spev Silvie a Vanessy Šarköziových, plný vášne a temperamentu. Sóla cimbalistu Ernesta Šarköziho, huslistu Štefana Banyáka, klarinetistu Zoltána Grunzu a hudobný prejav orchestra dokresľuje virtuozitu, ktorá je tak typická pre Cigánskych Diablov. Projekt, „KING OF THE GYPSY DANCE“ zaručuje prílev nespútanej energie, majstrovské tanečné kreácie a skvelý hudobný zážitok. Vstupné: 22 Eur a 24 Eur - MsKS Veľký Krtíš ( tel.č. 047/4831376, 4830347 ), www.msks.velk-krtis.sk - Ticketportal https://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=158699

KING OF THE GYPSY DANCE a CIGÁNSKI DIABLI
Akcie 1-10 z 10

Akcie a podujatia

Pripravujete akciu, športové alebo spoločenské podujatie? Vyplňte formulár a vami propagovaná akcia bude po kontrole administrátorom portálu, pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Chcete zverejňovať mesačné programy kín, divadiel, hudobných a športových klubov, múzeí či galérií?
Vyplňte formulár a vložte do neho prílohu vo Worde alebo formáte pdf. a .jpg. Po kontrole administrátorom bude vami propagovaná akcia pridaná na podstránku Aktuálne podujatia.

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Veľký Krtíš-Dolné Plachtince, Horné Plachtince, Nenince, Pôtor, Sklabiná, Stredné Plachtince, Veľké Zlievce, Želovce,
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang